0 obserwujących
Otwarte
Otwarte wyciągi
0 / 4
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 11,5 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:00
Wysokość:
574 - 1095m (Różnica: 521 m)
Trasy narciarskie: 11,5 km
5,5 km
(48%)
Łatwy
5,3 km
(46%)
Średni
0,7 km
(6%)
Trudny

Informacje

Stacja narciarska Kouty nad Desnou zapewni rozrywkę narciarzom w każdym wieku i o każdym poziomie zaawansowania. Są tutaj świetnie przygotowane trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności, szlaki biegowe, znajdujące się na wysokości 1 100 - 1 330 m n.p.m. ( co zapewnia świetne warunki śniegowe), strefa dla dzieci z przedszkolem narciarskim, tereny freeeride'owe, park dla snowboardzistów i wreszcie jazda nocna w godzinach 18:00-21:00 (po przerwie technicznej na przygotowanie stoku.)

Wyciągi narciarskie

3 200 narciarzy oraz snowboardzistów w ciągu godziny, transportuje komfortowa, 6-osobowa kolejka krzesełkowa, o długości 2000 metrów, ze zdejmowanymi uchwytami i taśmą ułatwiającą wsiadanie.

Kanapę wspomagają dwa 2-osobowe wyciągi o długościach 650 i 410, każdy o zdolności przewozowej 1 200 osób na godzinę. Krótszy służy również jako transport do dolnej stacji kolejki krzesełkowej.

Ogólna przepustowość ośrodka wynosi 5 600 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Na terenie stacji zostały wyznaczone cztery stoki narciarskie o łącznej długości 5,7 km, leżące na obszarze 25 ha. Dzięki szerokości ponad 50 metrów, trasy oferują wystarczającą przestrzeń dla szerokich carvingowych śladów jak i do szybkich zjazdów.

Infrastruktura

Jazda wieczorna trwa od 18:00 - 21:00 i odbywa się na trasie zjazdowej snowparku, zaraz po przerwie technicznej na przygotowanie stoku.

Dla małych dzieci, których rodzice chcą na chwilę poszaleć na trudniejszych trasach, przewidziano specjalny Kącik dla najmłodszych, otwarty w soboty i niedziele od 08:30 do 17:00. W tygodniu należy umówić się telefonicznie z opiekunem.

Dojazd

Ośrodek znajduje się 50 km od Gluchołaz i 58 km od Nysy. Po przekroczeniu polskiej granicy, należy kierować się na Jesenik. Po minięciu miasta, jedziemy dalej drogą 44, przejeżdżamy przez Bela Pod Pradziadem, a potem wspinamy się krętą asfaltową szosą pod sam ośrodek. Po drodze mijamy kilka innych stacji narciarskich.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.kouty.cz/pl/kontakt

Parking

Obszerny bezpłatny parking dla 600 samochodów oraz 20 autobusów.

Położenie

Stacja położona jest w wiosce Kouty nad Desnau na zboczach Medvědí hora – szczytu o wysokości 1163 m n.p.m. w paśmie górskim Wysokiego Jesionika, w północno wschodnich Czechach, na Morawach. Niedaleko znajduje się popularny czeski szczyt - Pradziad.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)