0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 2 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 22:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kotelnica Białczańska to udostępniony w 2001 roku kompleks tras narciarskich w centrum Białki Tatrzańskiej. Jest jednym z najbardziej popularnych i nowoczesnych ośrodków narciarskich w Polsce.

Resort oferuje system kart wspólnych z sąsiadującymi stacjami Bania i Kaniówka, co w sumie daje dostęp do ok. 15 km tras zjazdowych o zróżnicowanej trudności (łącznie ponad 42 hektary tras).

Zaraz obok ośrodka znajduje się nowoczesny kompleks basenów termalnych z luksusowym centrum wellness & SPA oraz elegancki hotel "Bania". Z roku na rok Kotelnicę Białczańską i zaprzyjaźnione ośrodki odwiedza coraz więcej turystów.

Wyciągi narciarskie

W Białce Tatrzańskiej kolejek linowych jest 9, natomiast do ośrodka Kotelnica należy 7 z nich, w tym powstała w sezonie 2015/2016, nowoczesna 6-osobowa kanapa "Remiaszów", łącząca ośrodek Kotelnica z Kaniówką. Posiada osłony przeciwwietrzne, podgrzewane siedzenia i system bezpiecznego wsiadania oraz wysiadania. Może przetransportować 3 000 narciarzy w ciągu godziny.

Takie same rozwiązania ma kolejna 6-osobowa kanapa, która zawiezie narciarzy na szczyt Jankulakowskiego Wierchu. Na terenie ośrodka znajdują się jeszcze dwie 6-osobowe kanapy bez osłon, dwie 4-osobowe i jedna 3-osobowa. Do dyspozycji mamy również 2 orczyki o dł. 690m każdy i różnicy wzniesień 155m, oraz 300-metrowy, łagodny wyciąg talerzykowy do obsługi snowparku. Łączna przepustowość ośrodka wynosi prawie 19 tysięcy os./h., co teoretycznie ma powodować płynne poruszanie się po terenie kompleksu.

Trasy narciarskie

Na stokach Kotelnicy przygotowanych jest 15 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 14 km, z czego ok. 10 km to trasy łatwe, a 4.6 km to zjazdy określane jako trudne i średnio trudne. Dwie spośród dostępnych tras posiadają homologację FIS.

Spod szczytu Kotelnicy, gdzie dowiozą nas 3-osobowe krzesło i 6-osobowa nowoczesna kanapa, rozchodzą się zarówno trasy wymagające, jak i łagodny, szeroki teren zjazdowy idealny dla mniej doświadczonych narciarzy oraz rodzin z dziećmi. Do dyspozycji jest również trasa przełajowa o długości 1900 m, na której wyznaczone są pętle dla biegaczy (T1-T5) o długości od 1500 do 4500m.

Wszystkie dostępne trasy zjazdowe ON Kotelnica Białczańska są sztucznie naśnieżane, oświetlone i codziennie ratrakowane. Na snowboardzistów i amatorów freestyle'u czeka profesjonalny snowpark ze skoczniami i elementami jibbowymi o różnym stopniu trudności.

Położenie

Trasy narciarskie ośrodka biegną na wschodnich zboczach Kotelnicy (918 m n.p.m.) i Jankulakowskiego Wierchu (934 m n.p.m.) oraz Wysokiego Wierchu (899 m n.p.m.), wznoszących się w Białce Tatrzańskiej w gminie Bukowina Tatrzańska.

Białka Tatrzańska to niewielka miejscowość, leżąca 20 km od Zakopanego, ok. 100 km od Krakowa. Jest najszybciej rozwijającym się ośrodkiem turystycznym pod Tatrami, który obok bogatej infrastruktury narciarskiej i noclegowo-gastronomicznej, oferuje niezwykle kameralną atmosferę podhalańskiej wsi.

Infrastruktura

Na górnej stacji kolei nr I,II, VI oraz w karczmach przy dolnych i górnych stacjach dostępne są bezpłatne toalety. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt sportowy i wynająć profesjonalnego instruktora jazdy. Dostępny jest również serwis narciarski, a nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy TOPR.

Niewątpliwym atutem szusowania w Białce Tatrzańskiej jest sąsiedztwo kompleksu basenów termalnych. Terma Bania oferuje liczne atrakcje, które stanowią doskonałą formę relaksu i regeneracji po intensywnym dniu spędzonym na stoku.

W Białce Tatrzańskiej i okolicach miejsc noclegowych nie brakuje. Jest tu wiele pensjonatów, hoteli, apartamentów i prywatnych pokoi do wynajęcia. Bezpośrednio pod ośrodkiem znajduje się nowoczesny Hotel "Bania".

Na miłośników białego szaleństwa czekają ciekawe atrakcje, emocjonujące zawody i inne cykliczne wydarzenia, które co roku przyciągają narciarzy i snowboardzistów z każdego zakątka Polski.

Dojazd

ON Kotelnica znajduje się w samym centrum Białki Tatrzańskiej. Obok kościołów i szkoły należy skręcić w drogę w kierunku Ośrodka Narciarskiego "Bania".

Dojazd z Bukowiny Tatrzańskiej na górne parkingi jest bardzo prosty. Na rondzie „na Klinie” należy skręcić w kierunku Leśnica - Groń, potem zjechać zgodnie z oznakowaniem na drogę Królewską prowadzącą na darmowy parking do górnej stacji kolei PASIEKA EXPRES oraz JANKULAKOWSKI.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem znajdziesz tutaj: http://www.bialkatatrzanska.pl/kontakt/dojazd-do-o%C5%9Brodka.html

Parking

Ośrodek udostępnia bezpłatne parkingi na ok. 2000 samochodów osobowych i autokary. W sezonie narciarskim na terenie miejscowości kursują bezpłatne skibusy.

Kotelnica Białczańska skończyła w tym roku nowe inwestycje, a już planuje kolejne. Wśród nich są m.in. dokończenie budowy drogi dojazdowej do dwóch swoich najnowszych kolei oraz utworzenie nowego parkingu na ponad 500 samochodów.

Kontakt

Address: Środkowa 181b 34-405 Białka Tatrzańska

http://www.bialkatatrzanska.pl/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)