0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Königsleiten to jedna z miejscowości tworzących duży teren narciarski "Zillertal Arena" w Tyrolu. Pozostałe miasta, na terenie których rozciągają się trasy kompleksu, to Zell im Zillertal oraz Wald, Gerlos i Krimml-Hochkrimml.

Königsleiten znajduje się u podnóża regionu narciarskiego oferującego turystom aż 143 km zróżnicowanych tras zjazdowych i 52 wyciągów narciarskich, prawie 100%-procentową gwarancję śniegu w sezonie (od grudnia do końca kwietnia) oraz szusowanie na wysokości 2 500 metrów n.p.m.

Wyciągi narciarskie

Na terenie Zillertal Arena działają 52 wyciągi narciarskie, co czyni kompleks największym w całym regionie doliny rzeki Ziller.

W samym Königsleiten znajduje się 10 wyciagów narciarskich, w tym 4 koleje gondolowe, 2 wyciągi krzesełkowe, 3 wyciągi orczykowe oraz jeden taśmowy.

Trasy narciarskie

143 km tras narciarskich, z czego większość stanowią szerokie trasy dla średnio-zaawansowanych i początkujących, czyniąc ośrodek rajem dla rodzin z dziećmi i amatorów.

Przybliżony rozkład tras przedstawia się następująco:
- 43 km tras łatwych
- 89 km tras średnich
- 11 km tras trudnych

Położenie

Przytulna miejscowość Königsleiten leży na wysokości 1,600 metrów n.p.m., z daleka od zgiełku i tłumów, u podnóża terenu narciarskiego Zillertal Arena, który rozciąga się na wysokościach 1300 - 2 500 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Königsleiten to nie tylko narciarstwa zjazdowe. W trakcie pobytu warto odwiedzić lokalne obserwatorium albo spróbować swoich sił na nartach biegowych na jednej z wysokogórskich, malowniczo położonych tras, których punktem startowym jest górna stacja wyciągu “Dorfbahn”. Wieczorami można oddać się bez reszty atmosferze alpejskiego Après Ski.

Region narciarski "Zillertal Arena" oferuje szereg atrakcji, na które składają się:
- znajdujący się na nasłonecznionym południowym stoku Vorkogel, na wysokości 2020 metrów n.p.m. profesjonalny Snowpark Gerlos ( Boarders Playground Snowpark ), którego powierzchnia wynosi 30 000 m². Teren podzielony jest na strefy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych miłośników freestyle'u.
- zaplecze dla rodzin z dziećmi, w tym przedszkole, w którym opiekunowie mogą zostawić swoje pociechy podczas gdy sami zechcą poszaleć na dwóch lub jednej desce.

Dojazd

Zillertal Arena znajduje się 150 km od Salzburga i 170 km od Monachium.
Jedziemy autostradą Inntal (A12), wybieramy zjazd “Zillertal” i dalej kierujemy się drogą międzynarodową numer B169. Jeśli nie chcemy kupować winiety, wybieramy drogę przez jezioro Achensee albo drogę międzynarodową od Kiefersfelden przez Wörgl i Rattenberg.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.zillertalarena.com/pl/arena/winter/anreise.html

Parking

Na miejscu znajdują się bezpłatne parkingi. Ski-bus kursuje pomiędzy wszystkimi stacjami Zillertal Arena, choć większość terenów narciarskich dostępnych jest bez zdejmowania nart.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)