0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 2 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 6 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00
Wysokość:
820 - 1340m (Różnica: 520 m)
Trasy narciarskie: 6 km
3,9 km
(65%)
Łatwy
1,1 km
(18%)
Średni
1 km
(17%)
Trudny

Informacje

Powszechnie znany jako Kopa, ośrodek pod Śnieżką, to największy kompleks narciarski Karpacza i jednocześnie jeden z najstarszych terenów zjazdowych w Sudetach. Śnieżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy (1602 m n.p.m.).

Pod względem trudności tras, spełni oczekiwania zarówno początkujących narciarzy i snowboardzistów, jednak może odrobinę rozczarowywać przestarzałą infrastrukturą.

Warto jednak zaznaczyć, że w fazie projektu znajduje się wielomilionowa inwestycja zakładająca wymianę leciwego 1-osobowego wyciągu na nowoczesną gondolę, poszerzenie stoków i budowę restauracji panoramicznej na szczycie Kopy.

Wyciągi narciarskie

Osobliwością ośrodka jest jednoosobowe krzesełko „Zbyszek” o długości ponad 2 km, które wwozi nas na sam szczyt Kopy (czas wjazdu – 15 minut, przepustowość 600 os/h., różnica wzniesień 530m). Dodatkowo na terenie ośrodka znajduje się jeszcze jeden wyciąg krzesełkowy, 2-osobowy, o długości 924 m („Liczykrupa”). Do tego dochodzą 3 wyciągi talerzykowe o przewyższeniach 291m, 127m i 70m, oraz dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o przewyższeniach 243m i 142m. Najmłodsi użytkownicy stoku mogą skorzystać ze 150-metrowej wyrwirączki „Baby Lift”.

Trasy narciarskie

Na ośrodek składa się w sumie 7 zróżnicowanych tras o łącznej długości 4 km, w tym 1 trasa czarna, 1 czerwona, 4 niebieskie i 1 zielona, biegnąca wzdłuż wyrwirączki „Baby lift”. Na szczególną uwagę zasługuje tu słynna czarna trasa „Liczyrzepa” o długości 1030 m i średnim nachyleniu wynoszącym aż 30%. Dolna część ośrodka wyposażona jest w wydajny system naśnieżania. Brak sztucznego naśnieżania na górze to duża niedogodność.

Położenie

Kompleks znajduje się w Karpaczu na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Położony jest na północnych zboczach góry Kopa (1377 m n.p.m.), która jest niewielką wyniosłością na płaskowyżu pod Śnieżką, najwyższym szczytem Sudetów.

Sam Karpacz to miejsce niemal kultowe. Niepowtarzalne krajobrazy, interesujące imprezy plenerowe, mnóstwo atrakcji turystycznych, doskonała baza noclegowa i atmosfera starego uzdrowiska sprawiają, że chce się tu przyjeżdżać przez cały rok.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu i wynajęcia profesjonalnego instruktora nauki jazdy. Przy dolnej stacji dostępne są toalety i działa kilka punktów gastronomicznych, a na szczycie Kopy funkcjonuje bufet mieszczący ok. 50 osób. W pobliżu ośrodka znajdują się też schroniska PTTK „Strzecha Akademicka” i „Samotnia”.

Do schroniska "Dom Śląski" znajdującego się na wysokości 1400 m. n.p.m., można dotrzeć na piechotę z górnej stacji wyciągu "Zbyszek". Spacer trwa około 20 minut. Piękne krajobrazy gwarantowane.

Dojazd

Najwygodniejszy dojazd do Karpacza prowadzi z Jeleniej Góry drogą wojewódzką nr 367. Od strony Szklarskiej Poręby jedziemy drogą nr 366 i skręcamy w kierunku Karpacza w miejscowości Miłków. Dolna stacja ośrodka zlokalizowana jest w górnej części Karpacza. Z centrum miasta wprost na parking prowadzi nas dobrze oznakowana droga. Najpierw jedziemy ul. Karkonoską, po czym ok. 2 km nad Białym Jarem skręcamy w lewo w ulicę Strażacką i jedziemy nieco ponad kilometr do głównych parkingów (płatnych) rozmieszczonych przy i wzdłuż ulicy.

Parking

Parkingi płatne: ok 3 zł/h.
Możliwość zamówienia skibusa, który dowiezie nas pod sam wyciąg: 7 złotych/os.

Kontakt

Address: Karpacz Sp. z o.o., ul. Turystyczna 4 58-540 Karpacz

http://kopa.com.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)