0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 4 maja 2016
Otwarte wyciągi
0 / 7
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 6,5 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 16:30
Trasy narciarskie: 6,5 km
2,1 km
(32%)
Łatwy
3,6 km
(55%)
Średni
0,8 km
(12%)
Trudny

Informacje

Ski Centrum Kohútka przeznaczony jest dla każdego. Znajdą tam dla siebie miejsce dzieci i zupełnie początkujący narciarze, ale nie zabraknie też stromych wymagających stoków dla wytrawnych miłośników białego szaleństwa. Ze względu na swoje niezwykłe położenie oraz piękne widoki na Beskidy Morawskośląskie, Jesioniky na Słowacji, Małą i Wielką Fatrę, Martineskie hole i Kysuce, ośrodek przyciąga turystów ze Słowacji i Polski - nie tylko tych zainteresowanych narciarstwem zjazdowym. Wokół ośrodka przygotowano bowiem ponad 14 km tras biegowych.

Dojazd

Ze względu na lokalizację, dojazd nie należy do najłatwiejszych. Jadąc przez Słowację drogą 487 w Nový Hrozenkov skręcamy w lewo na krętą górską drogę, mijamy Vranča, następnie jedziemy dalej aż do mostu, którym przejeżdżamy już na drogę w kierunku Ski Centrum Kohútka ( są tablice informacyjne).
Więcej odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.kohutka.pl/jak-do-nas-trafic

Parking

Bezpłatny parking pod ośrodkiem dla wszystkich lub bezpłatny parking pod Hotelem Górskim Kohútka tylko dla gości.
Skibus jeździ w soboty i niedziele, w święta i ferie. Do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego transport jest bezpłatny. W tygodniu skibus kursuje w razie potrzeby.

Wyciągi narciarskie

Łączna przepustowość ośrodka to 6240 osób na godzinę. Odpowiadają za nią pięć wyciągów orczykowych o długościach od 200 do 330 metrów oraz jedna 4-osobowa kolejka krzesełkowa o przepustowości 2400 os/godz. przy długości 730 metrów.

Trasy narciarskie

Przygotowano 10 różnorodnych wariantów tras zjazdowych o łącznej długości 5,1 km. Dwie najdłuższe trasy oznaczone na czerwono mają 1300 i 1600 metrów. Natomiast trasa najtrudniejsza- czarna ma długość 850 metrów i leży na przewyższeniu 210 metrów.
Jazda wieczorna jest możliwa w każdą sobotę od 18:00 do 21:00 tylko na jednej trasie o długości 300 metrów.
Wszystkie nartostrady przygotowane są ratrakiem i w razie potrzeby sztucznie naśnieżane.
Wokół ośrodka biegnie 14 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego.

Położenie

Ośrodek Kohutka położony jest w Jawornikach na granicy czesko-słowackiej około 80 km na Zachód od Zwardonia. Stoki rozciągają się na wysokości 913m n.p.m., w górskim paśmie granicznym pomiędzy Słowacją i Czechami.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka działa szkoła narciarska i wypożyczalnia nart i innego sprzętu zimowego, serwis narciarski oraz strefa testów. W wielu miejscach funkcjonują punkty małej i dużej gastronomii.
Do rodzinnych atrakcji należy bez wątpienia zaliczyć Dziecięcy Park Zabaw, w którym najmłodsi mogą łączyć przyjemne z pożytecznym.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)