0 obserwujących
Otwarte
Otwarte wyciągi
0 / 11
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 18,2 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00
Trasy narciarskie: 18,2 km
7,5 km
(41%)
Łatwy
7 km
(38%)
Średni
3,7 km
(20%)
Trudny

Informacje

Klinovec jest największym ośrodkiem narciarskim w Rudawach. Leży blisko granicy z Niemcami. Między innymi dzięki temu niedawno nawiązał współpracę z niemieckim ośrodkiem Oberwiesenthal, razem z którym, wchodzą w skład regionu narciarskiego Fichtelberg – Klínovec, oferując razem 27 km tras zjazdowych.

W ostatnich latach kompleks przechodzi gruntowne modernizacje i rozbudowuje swoją infrastrukturę, dzięki czemu rok rocznie odwiedza go coraz więcej miłośników białego szaleństwa.

Położenie

Klinovec (1244 metry n.p.m.) to góra w północno-zachodnich Czechach, w pobliżu czesko-niemieckiej granicy, na północ od Karlowych Warów i 120 km od Pragi. Klinovec jest najwyższym szczytem Rudaw. Na jego zboczach znajduje się kompleks wyciągów i tras zjazdowych o tej samej nazwie.

Wyciągi narciarskie

W ramach ośrodka działają aż 4 koleje krzesełkowe, w tym trzy 4-osobowe i jedna 3-osobowa. Dwie z nich zostały otwarte całkiem niedawno, więc spełniają najwyższe nowoczesne standardy.

Goście mogą korzystać również z 5 wyciągów orczykowych oraz 2 wyciągów taśmowych dla dzieci. Łączna przepustowość wszystkich maszyn to prawie 9,5 tysiąca osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Do wyboru narciarzy i snowboardzistów pozostaje 19 zróżnicowanych pod względem trudności wariantów tras zjazdowych, o łącznej długości ponad 18 km.

Większość z nich to odcinki łatwe i średnio-trudne, ale są też trasy naprawdę wymagające, w tym prawie 3-kilometrowa trasa freeride'owa oraz krótka, ale stroma trasa zjazdowa.

Najdłuższa trasa mierzy 2 950 metrów, a najkrótsza 150 metrów. 80% tras posiada system sztucznego naśnieżania. Oczywiście wszystkie przygotowywane są ratrakami.

Infrastruktura

Ośrodek posiada dobre zaplecze dla rodzin z dziećmi - można skorzystać z oferty szkoły narciarskiej albo wysłać najmłodsze pociechy do narciarskiego przedszkola, gdzie łączy się zabawę z nauką jazdy na dwóch specjalnych trasach z miękkimi przeszkodami i innymi atrakcjami.

Jazda nocna na krótkim odcinku jednej z tras obok snowparku odbywa się w godzinach 18:00 do 21:00, zaraz po przerwie technicznej na przygotowanie stoku.

Do atrakcji na terenie kompleksu na pewno należy zaliczyć profesjonalny snowpark, a także 50 km okolicznych tras biegowych oraz tor do zjeżdżania na sankach.

Szerokie zaplecze narciarskie stanowią wypożyczalnia sprzętu zimowego, kilka serwisów narciarskich, szkoła narciarsko snowboardowa oraz 12 toalet zarówno przy trasach jak i przy stacjach wyciągów. Nie zabrakło tutaj również miejsca do jedzenia i spania - na terenie ośrodka znajdziemy aż 8 punktów gastronomicznych oraz 7 miejsc noclegowych.

Dojazd

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: https://klinovec.cz/en/kontakt

Parking

Na miejscu przygotowano 4 parkingi, w tym trzy bezpłatne, z których jeden znajduje się przy dolnej stacji najdłuższej kolejki krzesełkowej. Drugi i trzeci położone są przy dolnej stacji kolejki 3-osobowej oraz jeden płatny, zlokalizowany na górze stoku.

Pomiędzy wszystkimi parkingami kursuje ski-bus.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)