0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 23
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 41 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 41 km
13 km
(32%)
Łatwy
25 km
(61%)
Średni
3 km
(7%)
Trudny

Informacje

Kitzsteinhorn to miejsce szczególne na mapie austriackich ośrodków narciarskich. To pierwszy lodowcowy kompleks w Austrii i jedyny lodowiec w Kraju Salzburskim. Kitzsteinhorn oferuje miłośnikom sportów zimowych zabawę przez większość część roku (od października do początku lata), choć oczywiście dla turystów otwarty jest również latem.


U podnóża lodowca leży miejscowość Kaprun - niezwykle popularny kurort zimowy nie tylko w Kraju Salzburskim, ale w całej Austrii. To baza noclegowa dla odwiedzających Kitzsteinhorn, ale nie tylko - 13,5 tys łóżek to wystarczająca ilość miejsca na masowy przyjazd turystów w sezonie.

Położenie

Kitzsteinhorn to nazwa alpejskiego szczytu górskiego o wysokości 3.203 m n.p.m. należącego do masywu Wysokich Taurów (niem. Hohe Tauern). Pod szczytem znajduje się lodowiec o tej samej nazwie, a u jego podnóża leży Kaprun.
Stoki rozciągają się na wysokościach od 911 do 3 029 metrów n.p.m.

Wyciągi narciarskie

W celu dostania się na lodowiec, najpierw wsiadamy do jednej z dwóch równoległych kolei gondolowych, które zawożą turystów na stację pośrednią. Stamtąd możemy zjechać jedną z dostępnych tras, skorzystać z infrastruktury gastronomicznej i wypoczynkowej albo wsiąść do kabiny tramwaju linowego, który zawiezie nas na sam szczyt lodowca, skąd możemy podziwiać świat na niezwykle widowiskowej platformie widokowej z perspektywy ponad 3 tysięcy metrów n.p.m.
Istenieje jeszcze alternatywna droga na szczyt. Znajdując się na stacji pośredniej należy skorzystać z gondoli Gletscherjet 3, następnie Gletscherjet 4. Ostatni odcinek na szczyt pokonujemy koleją linowo-szynową. Trzeba przypomnieć, że to właśnie na tym odcinku w 2000 roku wybuchł tragiczny w skutkach pożar, zabierając ze sobą 155 ofiar śmiertelnych.

Na terenie ośrodka działa w sumie 17 wyciągów, czego aż 5 gondolek, 5 wyciągów krzesełkowych i 5 orczyków. Pozostałe dwa wyciągi, to niesławna kolej szynowo-linowa oraz tramwaj linowy.
Do nowości należy 8-osobowa kolejka krzesełkowa, która ma zostać otwarta jesienią 2016 roku.

Trasy narciarskie

Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji łącznie 41 km wariantów zjazdów.
- 13 km (8) tras łatwych
- 25 km (11) tras średnich
- 3 km (3) tras trudnych
- 10,50 km tras freeride'owych.

Na tle wszystkich tras najbardziej wyróżnia się zjazd "Black Widow" z nachyleniem terenu sięgającym... 63% !

Infrastruktura

Ośrodek Kitzsteinhorn to moc atrakcji dla całej rodziny:
- jeden z największych snowparków w Alpach, do którego należy najdłuższy (160 metrów) w Austrii super-pipe.
- zjazd "Black Mamba".
- trasa z pomiarem prędkości
- Ice Camp czyli igloo, w którym pijemy drinka na kanapach zrobionych z lodu na wysokości 2 600 metrów n.p.m.
- centrum Gipfelt 3000, które znajduje się na szczycie lodowca: jest tutaj platforma widokowa „Top of Salzburg“ stanowiącą najwyższy punkt w Salzburgu, restauracja oraz kino panoramiczne.
- platforma widokowa z panoramą alpejskich trzytysięczników, takich jak Großglockner (3 798 m), Großvenediger (3 662 m) i Hocheiser (3 206 m).
- jedne z najchętniej wybieranych terenów do freeride'u w Austrii.
- wiele kilometrów tras ski-tourowych.

Na miejscu działa kilkanaście szkółek narciarsko-snowboardowych oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego o serwisach i przechowalniach nie wspominając.

Dojazd

Niezwykle widowiskowa trasa do Kaprun sprawia, że podróż samochodem to prawdziwa przyjemność i niezapomniane przeżycie. Kaprun znajduje się około 2,5 godziny jazdy od Monachium i 1,5 godziny jazdy od Salzburga.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.kitzsteinhorn.at/en/information/arrival

Parking

W samym Kaprun mamy do dyspozycji wiele parkingów. Miejsca postojowe znajdują się również bezpośrednio pod dolną stacją Kitzsteinhorn.
Bezpłatny ski-bus odjeżdża co 30 minut z Kaprun i zawozi turystów pod sam stok lodowca.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 65478700

http://www.kitzsteinhorn.at

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)