0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 56
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 179 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 179 km
101 km
(56%)
Łatwy
61 km
(34%)
Średni
17 km
(9%)
Trudny

Informacje

Kitzbühel to legenda. Jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich na świecie. Znajduje się tutaj słynna trasa "Streif" - uważana za najbardziej spektakularną narciarską trasę zjazdową świata. Na co dzień dostępna jest dla wszystkich, ale wybierają ją tylko eksperci lub nieświadomi wyzwania śmiałkowie.

Pozostałe miasta tworzące ten region to Reith, Aurach, Jochberg, Pass Thurn-Mittersill, Hollersbach, Aschau in Spertental oraz Kirchberg.

Teren narciarski wokół Kitzbühel został doceniony i nagrodzony jako najlepszy ośrodek narciarski na świecie, w takich kategoriach jak:
- najlepsze przygotowanie tras
- najlepsze warunki śniegowe, najlepszy system sztucznego naśnieżania.
- topowe górskie restauracje, szałasy alpejskie i romantyczne chaty narciarskie.
- najlepsza oferta après ski.

Wyciągi narciarskie

Na terenie kompleksu funkcjonuje aż 56 wyciągów narciarskich, z czego 11 to gondolki, 28 kolejki krzesełkowe i 7 to wyciągi orczykowe oraz jeden to tramwaj linowy.

Łączna zdolność przewozowa urządzeń wynosi 95 000 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Kitzbühel - Kirchberg to prawie 180 km zjazdów:
- 91 km (29 wariantów) stanowią trasy łatwe
- 57 km (27 wariantów) stanowią trasy średnie
- 25 km (12) stanowią trasy trudne.

119 km tras objętych jest systemem sztucznego naśnieżania. Do sypania śniegu na tak wielkim obszarze potrzeba ponad 1000 urządzeń do generowania sztucznego śniegu!

Kitzbühel to również "eldorado" freeride'u. Miłośnicy tej dyscypliny mają do dyspozycji ponad 200 km2 nieprzygotowanych i nieubitych terenów do szusowania.

Na miejscu możemy nabyć ski-pass "Kitzbüheler Alpen AllStarCard", który daje dostęp do 2 750 kilometrów zjazdów!

Położenie

Teren narciarski, u podnóża którego znajduje się Kitzbühel rozciąga się pomiędzy szczytami Kitzbüheler Horn i Hahnenkamm oraz Pengelstein i Resterhöhe, na wysokościach pomiędzy 800, a 2 000 metrów n.p.m.

Region znajduje się w bardzo korzystnej północno-zachodniej barierze orograficznej ( łańcuch górski, będący przeszkodą dla swobodnego przepływu masy powietrza), dzięki czemu śnieg w samej dolinie utrzymuje się w okresie od grudnia do kwietnia. Kitzbühel zawdzięcza warunki również północnej ekspozycji, która zapewnia napływ wilgotnych mas powietrza znad Morza Północnego, przynoszących długotrwałe i intensywne opady śniegu.

Infrastruktura

Atrakcje i udogodnienia:
- legendarna trasa zjazdowa "Streif" - otwarta tylko dla śmiałków.
- bezpłatne wyciągi do nauki jazdy w dolinie m.in. "Rasmusleiten" i "Mocking" w Kitzbühel
- ogromny, profesjonalnie zaprojektowany snowpark,
- ciekawa infrastruktura dla snowboardzistów
- stok slalomowy Ganslern
Oprócz uprawiania narciarstwa zjazdowego na jednej z niezliczonej ilości tras, w okolicy możemy korzystać z terenów do uprawiania narciarstwa biegowego, wybierać się na piesze wędrówki po dobrze oznakowanych górskich szlakach, jeździć na łyżwach, grać w curling, pływać na basenie, zjeżdżać na sankach po naturalnie żłobionych torach, jeździć na fatbike'ach i segway'ach, a także relaksować się w jednej z 60 dostępnych restauracji, barów, kawiarni lub regionalnych alpejskich chat narciarskich. To wszystko w akompaniamencie pięknej przyrody i zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Dojazd

Kitzbühel znajduje się około godziny jazdy samochodem od Salzburga. Jedziemy autostradą A8 w kierunku Monachium. Wyjeżdżamy na rozwidleniu towards Bad Reichenhall, na drogę numer B20 w stronę Lofer, następnie drogą Loferer Bundesstraße B178 do St. Johann in Tirol. Dalej jedziemy drogą Thurn Bundesstraße B161 bezpośrednio do celu.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https: https://www.kitzbuehel.com/en/service/travelplan

Parking

Po terenie narciarskim wokół Kitzbühel warto poruszać się bezpłatnym ski-busem, ale dla samochodów osobowych przygotowano oczywiście obszerne bezpłatne parkingi, z czego aż 4 dostępne są w samym Kitzbühel.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 535669511991

http://www.bergbahn-kitzbuehel.at/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)