0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 45
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0,7 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0,7 km
0,7 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kirchberg to urocze alpejskie miasteczko, które stanowi bramę wejściową do jednego z najbardziej renomowanych terenów narciarskich - Kitzbühel. Wizytówkę Kirchberg stanowi mały kościół w samym centrum miasta, któremu miejscowość zawdzięcza swoją nazwę.

Pozostałe miasta tworzące ten region to Reith, Aurach, Jochberg, Pass Thurn-Mittersill, Hollersbach, Aschau in Spertental i oczywiście samo Kitzbühel.

Teren narciarski wokół Kirchberg i Kitzbühel został doceniony i nagrodzony jako najlepszy ośrodek narciarski na świecie, w takich kategoriach jak:
- najlepsze przygotowanie tras
- najlepsze warunki śniegowe, najlepszy system sztucznego naśnieżania.
- topowe górskie restauracje, szałasy alpejskie i romantyczne chaty narciarskie.
- najlepsza oferta après ski.

Trasy narciarskie

Kitzbühel - Kirchberg to prawie 180 km zjazdów:
- 91 km (29 wariantów) stanowią trasy łatwe
- 57 km (27 wariantów) stanowią trasy średnie
- 25 km (12) stanowią trasy trudne.

119 km tras objętych jest systemem sztucznego naśnieżania. Do sypania śniegu na tak wielkim obszarze potrzeba ponad 1000 urządzeń do generowania sztucznego śniegu!

Kitzbühel to również "eldorado" freeride'u. Miłośnicy tej dyscypliny mają do dyspozycji ponad 200 km2 nieprzygotowanych i nieubitych terenów do szusowania.

Na miejscu możemy nabyć ski-pass "Kitzbüheler Alpen AllStarCard", który daje dostęp do 2 750 kilometrów zjazdów!

Położenie

Kirchberg leży w kraju związkowych Tyrol, w Alpach Kitzbühelskich, 6 km na zachód od słynnego Kitzbühel.

Teren narciarski Kitzbühel / Kirchberg rozciąga się pomiędzy szczytami Kitzbüheler Horn i Hahnenkamm oraz Pengelstein i Resterhöhe, na wysokościach pomiędzy 800, a 2 000 metrów n.p.m.

Region znajduje się w bardzo korzystnej północno-zachodniej barierze orograficznej ( łańcuch górski, będący przeszkodą dla swobodnego przepływu masy powietrza), dzięki czemu śnieg w samej dolinie utrzymuje się w okresie od grudnia do kwietnia.

Wyciągi narciarskie

Na terenie kompleksu funkcjonuje aż 56 wyciągów narciarskich, z czego 11 to gondolki, 28 kolejki krzesełkowe i 7 to wyciągi orczykowe oraz jeden to tramwaj linowy.

Infrastruktura

W samym Kirchberg działa 8 szkółek narciarsko-snowboardowych, wypożyczalnie i serwisy sprzętu zimowego oraz wiele sklepów sportowych, supermarketów i butików. Jest również możliwość skorzystania z oferty całodniowej opieki nad dziećmi - zarówno na stoku, jak i poza nim.
Do atrakcji na stoku należą:
- 2 snowparki
- tory saneczkowe
- legenardny "Streif" - najbardziej spektakularna narciarska trasa zjazdowa świata - na co dzień dostępna dla wszystkich, ale wybierają ją tylko eksperci.

Oprócz uprawiania narciarstwa zjazdowego na jednej z niezliczonej ilości tras, w okolicy możemy korzystać z terenów do uprawiania narciarstwa biegowego, wybierać się na piesze wędrówki po dobrze oznakowanych górskich szlakach, jeździć na łyżwach, grać w curling, pływać na basenie, zjeżdżać na sankach po naturalnie żłobionych torach, jeździć na fatbike'ach i segway'ach, a także relaksować się w jednej z 60 dostępnych restauracji, barów, kawiarni lub regionalnych alpejskich chat narciarskich. To wszystko w akompaniamencie pięknej przyrody i zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Dojazd

Cały teren narciarski znajduje się około godziny jazdy samochodem od Salzburga. Jedziemy autostradą A8 w kierunku Monachium. Wyjeżdżamy na rozwidleniu towards Bad Reichenhall, na drogę numer B20 w stronę Lofer, następnie drogą Loferer Bundesstraße B178 do St. Johann in Tirol. Dalej jedziemy drogą Thurn Bundesstraße B161 bezpośrednio do celu.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https: https://www.kitzbuehel.com/en/service/travelplan

Parking

Po terenie Kitzbühel Ski Area warto poruszać się bezpłatnym ski-busem, ale dla samochodów osobowych przygotowano oczywiście obszerne bezpłatne parkingi. W samym Kirchberg dostępne są trzy.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)