0 obserwujących
Trasy narciarskie: 12 km
6 km
(50%)
Łatwy
6 km
(50%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kolej gondolowa Karwendel Bergbahn transportuje narciarzy na teren narciarski Zwölferkopf, który znajduje się nad miastem Pertisau, malowniczo położonym na brzegu jeziora Achensee. Ośrodek oferuje 12 km różnorodnych tras zjazdowych oraz 7 wyciągów narciarskich. Oprócz narciarstwa zjazdowego, na terenie obiektu można uprawiać wiele innych aktywności, w tym nawet loty na paralotni.

Karwendel Bergbahn polecane jest w szczególności początkującym oraz osobom średnio-zaawansowanym, które chcą rekreacyjnie pojeździć, napawając się przepięknymi widokami.

Co wyróżnia ten ośrodek spośród innych, to fakt, że poszusujemy tutaj wyłącznie na naturalnym śniegu, którego nie brakuje dzięki doskonałej lokalizacji. To miejsce zadowoli każdego, kto szuka mało zatłoczonego kurortu, z dala od zgiełku i stresu. Za przyjazną atmosferę odpowiada również kadra pracownicza ośrodka, która stara się zapewnić miły pobyt zarówno tym małym, jak i tym dużym.

Wyciągi narciarskie

Nowoczesna kolej gondolowa Karwendel Bergbahn z wagonikami o pojemność 16 osób, transportuje odwiedzających na teren narciarski Zwölferkopf, gdzie znajdują się pozostałe wyciągi:
- 4 wyciągi orczykowe,
- 2 wyciągi szkoleniowe typu "wyrwirączka",
- 1 wyciąg taśmowy dla najmłodszych.
Całkowita zdolność przewozowa kompleksy wynosi 5 092 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Karwendel oferuje stoki dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy. Na terenie ośrodka brakuje tras trudnych. Łączna długość wariantów zjazdowych wynosi 12 km. W przybliżeniu, podzielone są w ten sposób:
- trasy łatwe: 6 km (50 %)
- trasy średnie: 6 km (50 %)
Trasy są świetnie przygotowane, ale brakuje systemu sztucznego naśnieżania.

Na terenie ośrodka dostępne są trzy trasy w dół doliny (valley runs): trasa "Hubertus" ma długość aż 6 km i oferuje zapierający dech w piersiach widok na jezioro Achensee, nartostrada "Tristenau" oraz trasa "Breitlahner", która niestety nie ma połączenia wyciągowego, więc po zjeździe na dół musimy skorzystać ze ski-busa, który transportuje nas z powrotem pod stację bazową Karwendel Bergbahn).

Położenie

Teren narciarski Zwölferkopf znajduje się nad miejscowością Pertisau, położoną zaraz obok pięknego górskiego jeziora Achensee. Trasy narciarskie położone są na wysokościach od 960 do 1,510 metrów n.p.m.

Brzegi jeziora Achensee otoczone są zewsząd szczytami górskimi łańcucha Karwendel i Rofan, co sprawia że lokalizacja kompleksu jest wyjątkowa na skalę alpejską.

Infrastruktura

Ośrodek posiada podstawową infrastrukturę narciarską, na którą składają się:
- wypożyczalnia sprzętu zimowego,
- serwis narciarski,
- szkoła narciarsko-snowboardowa,
- otwarty bar z przekąskami.

Nowością sprzed dwóch sezonów jest nowoczesna przechowalnia sprzętu, znajdująca się w budynku stacji bazowej kolei gondolowej, wyposażona w suszarki do butów i rękawiczek oraz osobnego miejsca na kaski narciarskie.

Do aktywności poza-narciarskich należą m.in.: wycieczki malowniczymi szlakami turystyki pieszej oraz loty na paralotni.

Dojazd

Dojazd do Zwölferkopf jest stosunkowo łatwy. Z autostrady Inntal Autobahn zjedź na rozwidleniu Achensee-Zillertal. Jeśli wolisz bezpłatny sposób, do ośrodka można dostać się przez Achen Pass.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
http://www.karwendel-bergbahn.at/pertisau-achensee-anreise.html

Parking

Parking znajduje się bezpośrednio pod dolną stacją kolei gondolowej Karwendel. Opłata za parking zwracana jest po wykupieniu karnetu narciarskiego.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)