0 obserwujących
Trasy narciarskie: 2,8 km
0,7 km
(25%)
Łatwy
1,5 km
(54%)
Średni
0,6 km
(21%)
Trudny

Informacje

Stacja narciarska Karolinka nie ma kompleksów. Mimo, że oferuje tylko jeden wyciąg narciarski, posiada w swojej ofercie kilka wariantów zjazdowych o łącznej długości prawie 3 km! Stok, na którym znajdują się trasy narciarskie ma dość ciekawy profil, dzięki czemu z jednej strony poradzą tu sobie początkujący, a z drugiej strony nie będą się tu nudzić doświadczeni narciarze. Następną cechą charakterystyczną jest szerokość stoku - fani długich ciętych łuków będą w swoim świecie.
Kawałek trasy został przeznaczony dla początkujących narciarzy i dla rodzin z dziećmi, którzy korzystają z kursów narciarskich, oferowanych przez lokalną szkółkę.

Co jeszcze? Karolinka oferuje dobre warunki śniegowe przez cały sezon, dzięki nowoczesnemu systemowi zaśnieżania. W okolicy znajdziemy jeszcze kilka ośrodków narciarskich, które mają do dyspozycji łącznie 8 km tras dostępnych na jednym karnecie.

Najlepsze zostawiamy na koniec. Na miłośników jazdy dowolnej i amatorów mocnych wrażeń czeka NAJDŁUŻSZY snowpark w Beskidach, wyposażony w wiele elementów i skoczni.

Wyciągi narciarskie

1 wyciąg narciarski, który jest w stanie przewieźć 1 200 osób w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

Całkowita długość wariantów tras zjazdowych wynosi 2,8 km, w tym 0.7 km (25 %) tras łatwych, 1.5 km (54 %) tras średnio-trudnych i 0.6 km (21 %) tras trudnych.

Stok jest naśnieżany, oświetlony i codziennie przygotowany ratrakiem. Nocna jazda odbywa się w środę, czwartek, piątek i sobotę w godzinach 17: 30-20: 30. Co ważne - przed jazdą wieczorną stoki są ratrakowane!

Położenie

Stacja znajduje się w kraju zlińskim, godzinę jazdy samochodem na południe od Ostrawy, zaraz przy granicy ze Słowacją. Teren narciarski rozciąga się na wysokościach od 492 do 706 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Do podstawowej oferty należy zaliczyć szkołę narciarsko-snowboardową, park dla dzieci z wyciągiem linowym, wypożyczalnię sprzętu zimowego i serwis narciarski, a także restaurację, która znajduje się u podnóża stoku.

Największą atrakcję stanowi profesjonalny snowpark oraz czarna trasa freeride'owa.

Dojazd

Karolinka leży tuż przy głównej trasie Vsetin – Velke Karlovice. Z trasy 56 prowadzącej z Ostrawy, odbijamy w mieście Frydek-Mistek na trasę 58, mijamy Frenštát pod Radhoštěm i w mieście Rožnov pod Radhoštěm odbijamy na trasę 35 w kierunki Słowacji. Po kilku minutach skręcamy w prawo na Velké Karlovice. Kiedy już dojedziemy do Velké Karlovice, wybieramy skręt w prawo i za chwilę jesteśmy na miejscu.

Parking

Darmowy parking w niedalekiej odległości od wyciągu.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)