0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 25 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 3 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 21:00
Wysokość:
475 - 670m (Różnica: 195 m)
Trasy narciarskie: 3 km
1 km
(33%)
Łatwy
2 km
(67%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kamenec - Jablonec nad Jizerou to dość mała stacja narciarska wchodząca w skład kompleksu Snowhill wraz z ośrodkami Herlikovice, Sachty, Marianky, Kozinec. Różnorodne trasy dostosowane poziomem trudności do każdego, niedawno zmodernizowana infrastruktura, system wspólnych karnetów z oddalonym o 5 km ośrodkiem Sachty sprawiają, że Kamenec, mimo niewielkich rozmiarów, staje się chętnie odwiedzaną stacją, szczególnie przez rodziny z dziećmi.

Wyciągi narciarskie

Na stoku pracują dwa wyciągi narciarskie: talerzykowy o długości 540 metrów i kotwicowy o długości 1164 metry. Ich łączna zdolność przewozowa wynosi 1500 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

3,5 km tras zjazdowych zarówno dla początkujących, jak i średnio-zaawansowanych narciarzy lub snowboardzistów. Dla tych ostatnich gratką będzie snowpark/funpark. Goście mają do dyspozycji trzy warianty tras powyżej 1 km - dwie czerwone i jedną niebieską. Dla najmłodszych przygotowano Dziecięcy park, w którym pod czujnym okiem instruktorów łączy się naukę z zabawą.
Stok jest sztucznie naśnieżany i przygotowany ratrakiem.

Położenie

Jablonec położony jest w południowo-zachodniej części Karkonoszy, ok. 20km od Semily.

Parking

Parking w pobliżu stoków jest bezpłatny.

W ciągu dnia i w trakcie jazdy wieczornej kursują ski-busy.

Infrastruktura

Pobyt na terenie ośrodka urozmaicają snowpark, trasa slalomu z pomiarem czasu oraz jazda wieczorna od 18:00 do 21:00 na oświetlonej, przygotowanej trasie przy dłuższym wyciągu. Na miejscu można wypożyczyć narty, oddać sprzęt do serwisu oraz skorzystać z oferty szkoły narciarskiej. W razie zmęczenia i głodu na górze i u podnóża stoku znajduje się restauracje. W centrum Jablonca możemy znaleźć nocleg oraz kolejną restaurację. 400 metrów od ośrodka znajduje się schronisko, a w nim m.in. strefa masażu, siłownia i tenis stołowy.
Na terenie stacji narciarskiej działa darmowa sieć WiFi.

Dojazd

Dojazd jest bardzo prosty. Jablonec na Izerą znajduje się przy drodze numer 14, około 15 km od polskiego przejścia granicznego w Szklarskiej Porębie. Mijamy Harrachov, a następnie skręcamy w lewo (kierunek Rokytnice Nad Izerą). Jedziemy kilka kilometrów aż dojedziemy do centrum Jablonca. Tam na skrzyżowaniu za dużym parkingiem skręcamy w prawo bezpośrednio do stacji narciarskiej (jest tablica informacyjna)

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)