0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 15 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Hotel i wyciągi na polanie Kalatówki to prawdziwa oaza spokoju dla wszystkich maniaków polskich gór i szusowania na nartach. W niedalekiej odległości od najwyżej położonego hotelu w Polsce znajdują się orczykowe wyciągi narciarskie Kalatówki. Hotel Górski PTTK Kalatówki to jedno z ciekawszych miejsc wypoczynkowych w okolicach Zakopanego i jedno z najpiękniej położonych miejsc w Polsce. Odpocząć pomaga nam szum potoku, górska przyroda oraz niezwykłe widoki.

Wyciągi narciarskie

Na polanie Kalatówki działa 400-metrowy orczyk o przepustowości 500 osób na godzinę i mniejszy wyciąg, również orczykowy, o długości 80 metrów przeznaczony dla dzieci i początkujących.

Trasy narciarskie

Trasy biegnące wzdłuż obu wyciągów są łatwe i dobrze przygotowane ratrakiem. Ze względu na położenie wyciągów pokrywa naturalnego śniegu utrzymuje się tam dosyć długo, stąd nie zainwestowano w system sztucznego naśnieżania.

Położenie

Hotel położony jest nieopodal Zakopanego, w Tatrzańskim Parku Narodowym na wysokości 1198 m n.p.m. tuż przy szlaku wiodącym z Kuźnic na Giewont - w malowniczej dolinie Bystrej. Wyciągi zlokalizowane jest dokładnie w Suchym Żlebie w pobliżu hotelu, który położony jest na polanie Kalatówki.

Infrastruktura

Na miejscu działa szkółka narciarska. W pobliskim hotelu znajduje się serwis oraz wypożyczalnia nart, można również skorzystać z oferty przedszkola narciarskiego - wykwalifikowana kadra instruktorów przemieni najmłodszych amatorów narciarstwa lub snowboardu w prawdziwych górskich wyjadaczy.
Hotel Górski PTTK Kalatówki dysponuje również restauracją oraz dwiema kawiarniami.
Prawdziwym atutem ośrodka jest oczywiście jego niezwykłe położenie z widokami na szczyty Giewontu i Kasprowego Wierchu.

Dojazd

Bezpośredni dojazd nie jest możliwy. Samochód najlepiej zostawić na parkingu w Zakopanem. Tam wsiadamy w autobus do Kuźnic. Stamtąd należy iść pieszo (zimą saniami) aż do hotelu. Dla tych, którzy nie są wytrawnymi podróżnikami istnieje możliwość zorganizowania środka transportu bezpośrednio do hotelu. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.kalatowki.pl/kontakt.html

Parking

Brak. Dojazd samochodem osobowym nie jest możliwy.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)