0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
od 09:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kaimówka jest jednym z wielu stoków narciarskich w Szczyrku. Trasy narciarskie w tym mieście należą niewątpliwie do jednych z najlepszych w Polsce. Niestety anachroniczne wyciągi i nieciekawa infrastruktura psują cały efekt. W najbliższych latach ma się to zmienić - wtedy bez cienia wątpliwości będziemy mówić o jednym z najlepszych regionów narciarskich w Polsce. Kaimówka to dwie trasy narciarskie, które spełnią oczekiwania zarówno tych początkujących jak i średnio-zaawansowanych miłośników białego szaleństwa.

Wyciągi narciarskie

Na terenie obiektu mamy do dyspozycji dwa wyciągi talerzykowe. Większy ma długość 430 metrów, a jego przepustowość to 500 osób na godzinę. Różnica wzniesień wynosi tu 145 metrów. Drugi jest przeznaczony dla początkujących- jego długość to 120 metrów i leży na 35-metrowej różnicy wzniesień.

Trasy narciarskie

Trasy narciarskie mają profil rodzinny. Trasa wzdłuż większego talerzyka ma długość 400 metrów przy szerokości 40 metrów. Jest trasą dla średnio-zaawansowanych narciarzy. Ośla łączka ma długość 120 metrów. Obie trasy są oświetlone i nagłośnione. Stok przygotowany jest ratrakiem i sztucznie naśnieżany.

Położenie

Szczyrk jest popularną całoroczną miejscowością turystyczną Beskidu Śląskiego. Znajduje się w połowie drogi między Wisłą, a Żywcem. Stok Kaimówka położony jest w niedalekiej odległości od dolnej stacji kolejki na Skrzyczne.

Infrastruktura

Na terenie obiektu można skorzystać z oferty instruktorów narciarstwa i snowboardu, wypożyczyć sprzęt zimowy oraz oddać narty do serwisu. Ciekawa oferta skierowana jest do wycieczek zorganizowanych- istnieje możliwość zorganizowania profesjonalnych zawodów narciarskich z finałem przy ognisku i pieczeniem prosiaka oraz imprez sportowych dla najmłodszych (jazda na pontonach, jabłuszkach, workach, sankach).

Dojazd

Jadąc z Bielska-Białej należy skręcić w lewo po około 3,5 km od minięcia znaku "Szczyrk". Jadąc do Szczyrku ze strony Wisły skręcamy w prawo po przejechaniu około 8,5 km od znaku "Szczyrk". Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.kaimowka.szczyrk.pl/dojazd.html

Parking

Na miejscu do dyspozycji gości przygotowano miejsca parkingowe.

Kontakt

Address: ul. Leszczynowa 43 - 370 SZCZYRK

http://www.kaimowka.szczyrk.pl/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)