0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 1 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 4,6 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 4,6 km
1,3 km
(28%)
Łatwy
2,3 km
(50%)
Średni
1 km
(22%)
Trudny

Informacje

Podczas gdy większość przyjezdnych wybiera ofertę Białki Tatrzańskiej, tubylcy wolą szusować na stokach Jurgowa, a to chyba najlepsza rekomendacja. Ten szybko rozwijający się i wciąż stosunkowo niezatłoczony ośrodek to prawdziwa perełka Podhala i jeden z najpiękniej położonych terenów zjazdowych w Polsce. Obok walorów krajobrazowych, niezaprzeczalnym atutem stacji jest czarna trasa o długości 950 m oraz trasa czerwona posiadająca homologacją FIS.

Wyciągi narciarskie

Stacja dysponuje dwiema 4-osobowymi kanapami o długości 760 i 705 m, oraz czterema wyciągami talerzykowymi, z których dwa przeznaczone są dla dzieci i początkujących narciarzy. Obie kanapy zabierają 2400 osób na godzinę. W ośrodku honorowany jest karnet  Tatry Ski, który uprawnia do jeżdżenia również w stacjach Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka i Czorsztyn-Ski.

Trasy narciarskie

W ośrodku przygotowano 7 tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym 5 tras łatwych (zielonych i niebieskich), 1 czerwoną i 1 czarną (te ostatnie naprawdę wymagające). Najdłuższa trasa liczy 1150m i choć w górnej części jest niebieska, wkrótce przechodzi w dość stromy stok. Trasa czerwona posiada homologację FIS i faktycznie jest dość wymagająca, podobnie jak trasa czarna, uważana za jedną z najtrudniejszych po naszej stronie Tart. Wszystkie trasy w ośrodku są oświetlone i sztucznie naśnieżane.

Położenie

Stacja leży u stóp Tatr Bielskich na południowo-zachodnim stoku Górkowego Wierchu (1 046 m n.p.m.). Zlokalizowana jest tuz przy drodze, 2,5 km na południe od centrum Jurgowa i jedynie 200 m od granicy polsko-słowackiej.

Infrastruktura

Na stokach w Jurgowie działa szkoła narciarsko-snowboardowa SKI-PLUS. Przy dolnej stacji można także wypożyczyć sprzęt i posilić się w przestronnej karczmie. Tam, jak i przy jednym z orczyków, znajdują się darmowe toalety. Na dole ośrodka można również wypożyczyć narty, a także oddać swój sprzęt do serwisu.

Dojazd

Jurgów leży 20 km od Zakopanego. Stamtąd najlepiej jechać drogą nr 961 przez Poronin do centrum Bukowiny, gdzie skręcamy w lewo na rondzie. Droga doprowadzi nas do kolejnego ronda, na którym skręcamy w prawo i trzymając się cały czas głównej drogi, docieramy do bezpłatnego parkingu przy stacji. Najdogodniejszy dojazd prowadzi jednak od północy, przez Nowy Targ i Białkę Tatrzańską, drogą krajową nr 49.
Więcej odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.jurgowski.pl/dojazd

Parking

Bezpłatny parking przy stacji.

Na trasach Jurgów Ski –Murzasichle i Jurgów Ski – Biały Dunajec kursuje darmowy SKIBUS.

Kontakt

Address: Centrum Rekreacji i Wypoczynku "HAWRAŃ" Sp. z o.o. w Jurgowie 34-532 Jurgów 5

http://www.jurgowski.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)