0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
1 / 10
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 9,2 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 9,2 km
2,5 km
(27%)
Łatwy
5,9 km
(64%)
Średni
0,8 km
(9%)
Trudny

Informacje

Od 100 lat prawie co roku na terenie kompleksu odbywają się zawody w kombinacji Norweskiej oraz Puchar Świata w skokach narciarskich. Jested - Liberec wziął nazwę od szczytu, na którym się znajduje oraz od miasta w pobliżu którego leży. Na terenie kompleksu są skocznie narciarskie, trasy zjazdowe i trasy narciarstwa biegowego. W lecie ośrodek zmienia się w bazę dla maniaków downhillu na rowerze. Z roku na rok stacja jest modernizowana i przyciąga coraz więcej turystów - dzięki bliskości granicy - również tych z Polski. Dzięki świetnie przygotowanym i różnorodnym trasom obok całych rodzin z dziećmi poszaleć mogą osoby szukającego mocnych wrażeń.

Położenie

Góra Jested jest najwyższym szczytem Grzbietu Jesztiedzkiego i zarazem Grzbietu Jesztiedzko-Kozakowskiego. Znajduje się na południowy zachód od Liberca w północnych Czechach. Trasy rozciągają się na stokach Skałki, Czarnego Wierchu oraz właśnie góry Jested. Kompleks położony jest zaledwie 30 minut od granicy polsko-czesko-niemieckiej w Żytawie oraz godzinę od granicy polsko-czeskiej w Szklarskiej Porębie.

Wyciągi narciarskie

Na terenie areału działa kolej gondolowa na 35 osób czynna cały rok i dwie 4-osobowe oraz jedna 2-osobowa kolejka krzesełkowa. Dodatkowo można skorzystać z 6 dostępnych wyciągów orczykowych. To daje sumarycznie 5,6 km wyciągów. Łączna przepustowość ośrodka to prawie 11 tysięcy pasażerów na godzinę.

Trasy narciarskie

9 tras narciarskich o łącznej długości 12 kilometrów. 2,5 km to trasy łatwe, 5,9 to trasy czerwone, a zaledwie 0,8 km to trasy czarne. Najdłuższa trasa ma długość 2 km. Trasy są przygotowywane ratrakiem i sztucznie naśnieżane.

Infrastruktura

Tor saneczkowy, aquapark w Liberecu, snowpark na terenie ośrodka, kompleks skoczni narciarskich, malownicze tereny do uprawiania narciarstwa biegowego - to tylko niektóre atuty tego prężnie rozwijającego się ośrodka. Kompleks oferuje usługi z zakresu wynajmu sprzętu zimowego, szkoły narciarskiej, liczne punkty gastronomiczne oraz bazę noclegową.

Dojazd

Ośrodek położony jest w miejscowości Horni Hanychov, w północnej części Czech, na obrzeżach miasta Liberec, w odległości 100 km na północ od stolicy Pragi. Od centrum Libereca to około 15 minut jazdy samochodem. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.skijested.cz/kontakty-ski-areal-jested-leto/jak-se-k-nam-dostanete-ski-areal-jested.html

Parking

Bezpłatny parking kilka kroków od stacji narciarskiej.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)