0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 13,9 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 13,9 km
0,5 km
(4%)
Łatwy
13 km
(94%)
Średni
0,4 km
(3%)
Trudny

Informacje

Innsbruck nie bez powodu jest stolicą Tyrolu, a bywa uznawany stolicą Alp. W jego sąsiedztwie jest wszystko, czego dusza miłośnika szusowania może zapragnąć. Jednak Innsruk, to mekka nie tylko narciarzy - dwukrotne miasto olimpijskie, to prawdziwe centrum rozmaitych sportów zimowych.

Rozległe areały narciarskie są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dopić poranną kawę w centrum miasta, a następnie wsiąść do gondoli, która zawiezie nas wprost do sportowego raju.

Olympia SkiWorld Innsbruck łączy ze sobą kilka stacji narciarskich, co daje łącznie ponad 300 km tras narciarskich i 78 wyciągów zintegrowanych wspólnym systemem karnetów. Regiony narciarskie wchodzące w skład Olympia SkiWorld Innsbruck to:
- Stubaier Gletscher
- Skiing Area Kühtai
- Seefeld - Rosshütte
- Schlick2000
- Patscherkofel
- Oberperfuss Rangger Köpfl
- Nordkettenbahnen
- Muttereralmpark
- Kinderland Grünberg
- Hochötz
- Gschwandtkopf
- Glungezer
- Familienskigebiet Imst
- Axamer Lizum

Wyciągi narciarskie

Olympia SkiWorld Innsbruck to 78 nowoczesnych wyciągów narciarskich dostępnych na jednym karnecie.

Położenie

Innsbruck leży w kraju związkowym Tyrol, na wysokości 574 m n.p.m. w dolinie rzeki Inn.
Areały narciarskie rozciągają się na wysokościach 574 - 2,350 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Innsbruck oferuje szeroką gamę atrakcji i wydarzeń kulturalnych. To niezwykłe miejsce, w którym łączy się sport z kulturą, turystyka masowa z kameralną atmosferą, tradycja z nowoczesnym podejściem, górski klimat, z wielkomiejskim zgiełkiem.

300 km tras narciarskich oraz wiele obiektów przeznaczonych do uprawiania zimowych dyscyplin olimpijskich, czeka na turystów zaraz za granicami miasta. Wystarczy wsiąść w bezpłatny autobus i w przeciągu kilku minut można znaleźć się w zupełnie innym świecie.

Drugim wariantem jest 20 minutowy przejazd kolejką szynową z samego centrum, na górski teren Hungerburg, który jest bramą wejściową do narciarskiego świata. Dolna stacja kolejki została zaprojektowana przez światowej klasy architekt Zahę Hadid - nawiązujący do morfologii tutejszych terenów projekt stacji, idealnie wpisuje się w idee mariażu górskich walorów przyrodniczych z wielkomiejskim, kosmopolitycznym stylem życia.

Nie sposób opisać tutaj wszystkich atrakcji, jednak jedna z nich zasługuje na wyróżnienie, ponieważ jest jedyna w swoim rodzaju. Po całym dniu na nartach można spróbować swoich sił na olimpijskim torze bobslejowym. W specjalnie dostosowanym bobsleju, pognamy w dół 900-metrowym torem, mijając 10 zakrętów w niecałą minutę! Atrakcja dostępna jest tylko w obecności profesjonalnej obsługi, a wstęp jest od 12 roku życia.

Trasy narciarskie

Okolice Innsbrucku to ponad 300 km tras zjazdowych, niezliczone tereny do uprawiania freeride'u m.in. w Axamer Lizum, gdzie mamy do dyspozycji 300 hektarów terenów pokrytych puchem i zróżnicowanych pod względem trudności, trasy cross-country, skiturowe, tory saneczkowe i wiele innych.

Dojazd

Dojazd do miasta nie stanowi problemu. Bezpośrednie połączenie z głównymi szlakami komunikacyjnymi w Europie sprawia, że wyprawa do stolicy Tyrolu to sama przyjemność.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https:https://www.innsbruck.info/en/getting-here.html

Parking

W byłej miejscowości olimpijskiej miejsc na samochody na pewno nie może zabraknąć. Dla odwiedzających dostępne są parkingi krótkoterminowe, wielopoziomowe parkingi podziemne i naziemne oraz parkingi przeznaczone dla autobusów wycieczkowych. Pod każdym ośrodkiem wchodzącym w skład Olympia SkiWorld Innsbruck znajdziemy bezpłatne parkingi dla przyjezdnych.

Przemieszczając się pomiędzy regionami, warto skorzystać z oferty bezpłatnego ski-busu.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 51259850

http://www.innsbruck.info/innsbruck

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)