0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 25 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 14,3 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 16:00
Wysokość:
657 - 1315m (Różnica: 658 m)
Trasy narciarskie: 14,3 km
8,3 km
(58%)
Łatwy
4,7 km
(33%)
Średni
1,3 km
(9%)
Trudny

Informacje

Horni Domky to stacja narciarska należąca do kompleksu Rokytnice nad Izerą, który jest częścią jednego z największych regionów narciarskich w Republice Czeskiej - SKIREGION.CZ. Horni Domky znajduje się wśród największych i najczęściej odwiedzanych ośrodków w Czechach.

To miejsce pokocha każdy narciarz i snowboardzista- niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Atrakcje poza-stokowe i zaplecze apres-ski zapewnią również rozrywkę tym niejeżdżącym. Warto dodać, że swoją oazę odnajdą tutaj także narciarze biegowi, którzy mają do dyspozycji 58 km okolicznych szlaków biegowych o zróżnicowanej trudności.

Ośrodek sąsiaduje ze stacją Studenov, z którą połączony jest wspólnym systemem karnetów. Pomiędzy stacjami kursuje bezpłatny ski-bus.

Parking

Na terenie ośrodka znajdują się 3 parkingi bezpłatne w godzinach 7:00-19:00 oraz 1 płatny non-stop.

Pomiędzy stacjami Horni Domky i Studenov kursuje bezpłatny ski-bus.

Dojazd

Po przekroczeniu granicy w Szklarskiej Porębie należy kierować się na Harrachov drogą E65, a następnie odbić w lewo na wyboistą drogę 01023 (brak drogowskazów). Mijamy centrum Harrachova po prawej stronie i dwukrotnie przejeżdżamy nad rzeką, a następnie skręcamy w lewo, koło zajezdni autobusowej. Jedziemy cały czas prosto, po czym skręcamy w prawo na mostek za hotelem. Kierujemy się w górę drogą, aż dojedziemy w rozwidlenia, na którym skręcamy ostro w prawo i dojeżdżamy prosto do celu. Droga jest słabo oznakowana.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.skiareal-rokytnice.cz/en/kontakt/

Położenie

Kompleks zlokalizowany jest w miejscowości górskiej Rokytnice nad Izerą w Republice Czeskiej, 20 km od polskiego przejścia granicznego w Szklarskiej Porębie. Wyciągi pną się w górę na zboczach Łysej Góry (1344 metry n.p.m.) - największego szczytu Beskidu Morawsko-Śląskiego.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek może pochwalić się dwiema 4-osobowymi kolejami krzesełkowymi o długościach 2 190 i 1 240 metrów, które mogą przetransportować na górę ponad 4 000 osób na godzinę. Dłuższa kanapa prowadzi na sam szczyt Łysej Góry, skąd rozpościerają się przepiękne widoki. Dodatkowo, na terenie kompleksu funkcjonuje 6 wyciągów orczykowych, co razem z kolejami krzesełkowymi daje łączną zdolność przewozową rzędu 7 600 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Horni Domky to 14,5 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych, o różnym stopniu trudności, tylko 25 minut jazdy od granicy z Polską. Stoki dostosowane są do poziomu umiejętności każdego narciarza lub snowboardzisty, zatem znajdziemy tu zarówno oślą łączkę, trasy łatwe, jak i średnio-trudne oraz dwie trasy trudne (czarne) o długości 932 i 383 metry.

Najdłuższa trasa ma 2 543 metry i leży na przewyższeniu 590 metrów. Posiada homologację FIS do rozgrywania zawodów narciarskich o charakterze międzynarodowym.

Stacja korzysta z nowoczesnego systemu sztucznego naśnieżania, a stok codziennie przygotowywany jest ratrakami.

Infrastruktura

Strefa dla dzieci, profesjonalny snowpark, slalom z pomiarem czasu - to tylko niektóre z licznych atrakcji ośrodka. Do typowego zaplecza narciarskiego możemy śmiało zaliczyć dwie wypożyczalnie sprzętu zimowego, renomowany serwis narciarski, szkołę narciarsko-snowboardową, przedszkole narciarskie oraz firmowe sklepy.

Jeśli zgłodniejemy, można posilić się w kilku barach szybkiej obsługi oraz w restauracji apres-ski z muzyką na żywo. W Rokytnicach nad Izerą znajdziemy bardzo szeroką bazę noclegową składającą się z apartamentów, hoteli, pensjonatów i domów wypoczynkowych. W pobliżu znajduje się jeszcze hala sportowa i kręgielnia.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)