0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 21,7 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 21,7 km
5,6 km
(26%)
Łatwy
15 km
(69%)
Średni
1,1 km
(5%)
Trudny

Informacje

Sillian – Thurntaler w popularnym regionie narciarskim Hochpustertal, oferuje prawie 22 km różnorodnych tras zjazdowych oraz 7 wyciągów narciarskich.

W związku z lokalizacją na granicy austriacko-włoskiej, mówi się, że ośrodek Sillian - Thurntaler to mieszanka włoskiego temperamentu i austriackiej gościnności. Połączenie widać szczególnie w ofercie gastronomicznej, która przyciąga tutaj gości z całej Europy. Odwiedzający doceniają również zaplecze narciarskie oraz przyjemną dla dzieci atmosferę. Ambitni narciarze mają do wyboru szereg czerwonych tras, freestylerzy mogą poszaleć na terenie profesjonalnego snowparku, a rodziny z dziećmi mają do dyspozycji niebieskie trasy narciarskie oraz naturalny tor saneczkowy oraz wiele innych wakacji, które urozmaicają pobyt.

Wyciągi narciarskie

Na teren narciarski dostaniesz się 6-osobową, nowoczesną koleją gondolową (ze stacją pośrednią). Na górze czekają na Ciebie: 6-osobowa kolej krzesełkowa "Thurntaler" z podgrzewanymi siedzeniami i ochronami przeciwwietrznymi, dwie 2-osobowe kanapy, orczyk, wyciąg dla początkujących typu "wyrwirączka" oraz wyciąg taśmowy "Sunkid Moving Carpet".

W sumie w skład kompleksu wyciągów wchodzi 8 obiektów o łącznej zdolności transportowej wynoszącej ok. 11 000 osób na godzinę. Dzięki takiej przepustowości można zapomnieć o staniu w kolejkach.

Trasy narciarskie

W Sillian do wyboru masz wiele łagodnych, bezpiecznych i pięknie położonych stoków narciarskich. Podstawę stanowią trasy średnio-trudne i łatwe, ale bardziej doświadczeni narciarze również znajdą tutaj swoje miejsce.

Całkowita długość tras narciarskich wynosi 21.7 km:
- trasy łatwe: 5.6 km (26 %)
- trasy średnio-trudne: 15 km (69 %)
- trasy trudne: 1.1 km (5 %)

System sztucznego naśnieżania obejmuje swoim zasięgiem 80 % powierzchni ośrodka.
Najdłuższa trasa - Kamm - wiedzie od najwyższego punktu ośrodka aż do stacji bazowej. Kamm ma 6 km długości i leży na przewyższeniu 1 300 metrów.

Położenie

Ośrodek narciarski góruje nad miejscowością Sillian, na zboczach góry Thurntaler (2 070 metrów n.p.m.) w regionie Hochpustertal, we wschodnim Tyrolu. Teren narciarski rozciąga się na wysokościach od 1 100 do 2 407 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Ośrodek posiada rozbudowaną infrastrukturę narciarską, na którą składają się:
- wypożyczalnia sprzętu zimowego
- serwis narciarski
- szkoła narciarsko-snowboardowa,
- punkty gastronomiczne z lokalnym jedzeniem i piciem,
- profesjonalny snowpark.

Na terenie obiektu działa również system Skiline, dzięki któremu po wejściu na odpowiednią stronę internetową, dowiemy się m.in. z jakich wyciągów skorzystaliśmy oraz ile kilometrów zrobiliśmy na nartach (lub snowboardzie).

Ponadto, goście mają do wyboru wiele atrakcji poza-narciarskich, do których należą m.in. jazda na sankach po naturalnym torze saneczkowym oraz klimatyczne kuligi konne.

Dojazd

Sillian leży we wschodnim Tyrolu, pomiędzy Lienz, a Brunico, w regionie Hochpustertal. Włoska granica oddalona jest o niecałe 5 km. Najbliższy zjazd z drogi szybkiego ruchu znajduje się 72 km od ośrodka.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.hochpustertal-ski.at/anreise-und-kontakt/

Parking

Bezpośrednio pod stacją bazową kompleksu znajduje się obszerny bezpłatny parking.
Gratisowy ski-bus zabiera narciarzy z okolic Hochpustertal.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)