0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 3 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 3 km
1 km
(33%)
Łatwy
2 km
(67%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Niewielka stacja narciarska Hochlitten – Riefensberg oferuje narciarzom i snowboardzistom 3 km tras o różnym stopniu trudności oraz 4 wyciągi narciarskie. To obiekt o typowo sportowo-szkoleniowym profilu. Bezpieczne, krótkie, ale dynamiczne trasy oraz wyciągi dla początkujących, sprawiają, że miejsce wybierane jest przez rodziny z dziećmi oraz osoby, które chcą nauczyć się jazdy na dwóch deskach, a także tych, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności. Na terenie obiektu znajduje się trasa race'owa z homologacją FIS, na której od czasu do czasu organizowane są treningi i zawody. Ten kameralny, ale pełen urozmaiceń ośrodek dba o swoją sportową renomę już 54 lata.

Wyciągi narciarskie

Na terenie obiektu funkcjonują 4 wyciągi narciarskie o całkowitej zdolności przewozowej sięgającej 3 430 pasażerów na godzinę. 3 wyciągi orczykowe znajdują się równolegle do siebie. Pomiędzy nimi znajdują się trasy narciarskie. Najmniejszy wyciąg - do celów szkoleniowych - znajduje się na dole przy stacji bazowej.

Trasy narciarskie

Miłośnicy szusowania mają do wyboru kilka wariantów zjazdów o różnym stopniu trudności. Ich całkowita długość wynosi 3 km, z czego 1 km (33 %) to trasy łatwe, a pozostałe 2 km (67 %) to trasy średnio-trudne. Na terenie obiektu znajduje się również jedna krótka przecinka leśna, która oznaczona jest kolorem czarnym.

Ośrodek posiada nowoczesny system sztucznego naśnieżania, który obejmuje swoim zasięgiem wszystkie trasy, dzięki czemu panują tutaj doskonałe warunki śniegowe, nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Położenie

Hochlitten – Riefensberg zlokalizowany jest w regionie Bregenzwald, w najbardziej wysuniętym na zachód kraju związkowym Austrii - Vorarlberg, którego stolicą jest Bregencja. Teren narciarski leży na wysokościach od 1 000 do 1 200 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Jak na swoje niewielkie rozmiary, ośrodek posiada ciekawą infrastrukturę narciarską, na którą składają się:
- wypożyczalnia sprzętu zimowego,
- serwis narciarski,
- szkoła narciarsko-snowboardowa.
- samoobsługowa restauracja przy stacji bazowej,
- Fun Park dla początkujących.

Dojazd

Stacja znajduje się tuż przy granicy austriacko-niemieckiej. Jeśli jedziemy z Austrii, zjeżdżamy z autostrady A14 rozwidleniem Dornbirn Nord, następnie jedziemy drogą numer 200 Bregenzerwald- Alberschwende - Müselbach, potem 205 Hittisau - Krumbach - Riefensberg.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.skilifte-hochlitten.com/anfahrt.html

Parking

Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autobusów.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 055138239

http://www.skilifte-hochlitten.com

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)