0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 51
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Hochkrimml (znany również jako Gerlosplatte) to jedna z miejscowości tworzących duży teren narciarski "Zillertal Arena" w Tyrolu. Pozostałe miasta, na terenie których rozciągają się trasy kompleksu, to Zell im Zillertal oraz Wald, Gerlos i Königsleiten.

Zillertal Arena oferujące narciarzom i snowboardzistom aż 143 km zróżnicowane trasy zjazdowe i 52 nowoczesne wyciągi narciarskie, prawie 100%-procentową gwarancję śniegu w sezonie (od grudnia do końca kwietnia) oraz wspaniałe walory krajobrazowe, dzięki stokach znajdujących się na wysokości 2 500 metrów n.p.m.

Ośrodek Hochkrimml (Gerlosplatte) stanowi bramę wjazdową do Zillertal Arena od strony Salzburga. Komplesk dedykowany jest w szczególności rodzinom z dziećmi. Na miejscu znajdziemy m.in. szkółkę narciarską, funpark oraz park dziecięcy.

Wyjątkową atrakcję stanowią największe w Europie wodospady, które znajdują się niedaleko Krimml.

Wyciągi narciarskie

Na terenie Zillertal Arena działają 52 wyciągi narciarskie, co czyni kompleks największym w całym regionie doliny rzeki Ziller.

Trasy narciarskie

143 km tras narciarskich, z czego większość stanowią szerokie trasy dla średnio-zaawansowanych i początkujących, czyniąc ośrodek rajem dla rodzin z dziećmi i amatorów.

Przybliżony rozkład tras przedstawia się następująco:
- 43 km tras łatwych
- 89 km tras średnich
- 11 km tras trudnych

Położenie

Hochkrimml leży na wysokości 1,640 metrów n.p.m., w samym centrum terenu Zillertal Arena. Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach 1300 - 2 500 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Hochkrimml, oprócz podstawowego zaplecza narciarskiego, na które składają się wypożyczalnie sprzętu zimowego, serwisy narciarski, szkoła narciarsko-snowboardowa i liczne punkty gastronomiczne, oferuje ciekawe atrakcje, takie jak funpark, tor saneczkowy, tereny do uprawiania narciarstwa biegowego czy konne kuligi.

Region narciarski "Zillertal Arena" oferuje szereg atrakcji, na które składają się:
- znajdujący się na nasłonecznionym południowym stoku Vorkogel, na wysokości 2020 metrów n.p.m. profesjonalny Snowpark Gerlos ( Boarders Playground Snowpark ), którego powierzchnia wynosi 30 000 m². Teren podzielony jest na strefy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych miłośników freestyle'u.
- zaplecze dla rodzin z dziećmi, w tym przedszkole, w którym opiekunowie mogą zostawić swoje pociechy podczas gdy sami zechcą poszaleć na dwóch lub jednej desce.

Dojazd

Zillertal Arena znajduje się 150 km od Salzburga i 170 km od Monachium.
Jedziemy autostradą Inntal (A12), wybieramy zjazd “Zillertal” i dalej kierujemy się drogą międzynarodową numer B169. Jeśli nie chcemy kupować winiety, wybieramy drogę przez jezioro Achensee albo drogę międzynarodową od Kiefersfelden przez Wörgl i Rattenberg.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.zillertalarena.com/pl/arena/winter/anreise.html

Parking

Na miejscu znajdują się bezpłatne parkingi. Ski-bus kursuje pomiędzy wszystkimi stacjami Zillertal Arena, choć większość terenów narciarskich dostępnych jest bez zdejmowania nart.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)