0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 10 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 10 km
2 km
(20%)
Łatwy
6 km
(60%)
Średni
2 km
(20%)
Trudny

Informacje

Region narciarski rozciągający się wzdłuż masywu górskiego Hochkönig, wchodzi w skład jednego z najpopularniejszych stowarzyszeń narciarskich w Austrii - Ski Amadé, które zrzesza 5 regionów, dając w sumie 760 km tras, 270 wyciągów, 260 chatek narciarskich, 14 snowpark'ów i 400 punktów dostępu do sieci bezprzewodowej na jednym karnecie.

Maria Alm, Diente, i Mühlbach am Hochkönig to trzy miejscowości narciarskie w regionie Hochkönig, które łącznie dają dostęp do 120 km tras zjazdowych i 33 wyciągów narciarskich. Trasy są tutaj niezwykle zróżnicowane - na stoku odnajdą się zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze ( tym drugim szczególnie polecana jest trasa, na której trenuje przed sezonem czterokrotna medalistka olimpijska Marlies Schild ).

Położenie

Hochkönig to masyw górski, a zarazem szczyt w Alpach Berchtesgadeńskich, części Alp Bawarskich. Położony jest w kraju związkowym Salzburg, tuż przy granicy z Niemcami.

Tereny narciarskie znajdują się na wysokościach 860 - 2 000 metrów n.p.m., pomiędzy trzema miejscowościami Maria Alm, Diente, i Mühlbach am Hochkönig.

Infrastruktura

Wybrana infrastruktura:
- 3 snowparki/funparki
- tereny pod freeride ( 8 km )
- 7 szkół narciarsko - snowboardowych
- 5 oświetlonych torów saneczkowych
- 40 km tras biegowych (niektóre z nich są oświetlone)
- geocaching
- lodowiska
- 85 km wyznaczonych tras do wycieczek pieszych po górach
- wycieczki skiturowe z przewodnikiem
- ciekawa oferta apres-ski, z licznymi barami, chatkami narciarskimi, dyskotekami i restauracjami serwującymi lokalne przysmaki w akompaniamencie lampki wina ( szczególnie widowiskowe są zachody słońca, które możemy podziwiać leżąc na leżaku na jednym z licznych tarasów)
- kuligi konne
- przytulne kwatery prywatne prowadzone przez gościnnych gospodarzy, apartamenty lub hotele.
- region przyjazny weganom i wegetarianom!

Dojazd

Lokalizacja gwarantuje szybki dojazd. Region jest oddalony od miasta Salzburg 1 godzinę jazdy samochodem. Jadąc od strony Monachium lub od strony Wiednia, autostradą tauryjską A10 (płatna), należy wybrać rozwidlenie w Bischofshofen, a potem jechać w kierunku Mühlbach, Dienten, albo Maria Alm.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.hochkoenig.at/en/service/location-arrival.html

Parking

Samochód zostawiamy na jednym z dostępnych parkingów. Pomiędzy miastami miastami Maria Alm, Diente, i Mühlbach am Hochkönig kursuje darmowy ski-bus ( Wejście za okazaniem karnetu ), więc nie ma obawy, że zostaniemy na lodzie, gdy wyczerpiemy karnet i nie uda nam się wsiąść na wyciąg.

Wyciągi narciarskie

33 wyciągi narciarskie, w tym:
- 5 gondolek
- sześć krzesełek 6-osobowych
- dwa krzesełka 4-osobowe
- 2-osobowa kanapa
- 18 wyciągów orczykowych

Trasy narciarskie

Region oferuje ponad 120 km świetnie przygotowanych tras - 52 km tras łatwych, 41 km tras średnich i aż 19 km tras trudnych. Taki rozkład zjazdów zadowoli każdego, niezależnie od poziomu umiejętności. Do tego nie należy zapominać o 8 km "tras poza-trasami" dla miłośników freeride'u oraz 40 km pętli dla pasjonatów narciarstwa biegowego.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)