0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 8
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 19 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 19 km
5,5 km
(29%)
Łatwy
10 km
(53%)
Średni
3,5 km
(18%)
Trudny

Informacje

Hochkar jest niewielkim ośrodkiem narciarskim w Dolnej Austrii. Znajduje się na wysokościach 1 380 - 1 808 metrów n.p.m., co czyni go jednym z najwyżej położonych kompleksów w tym kraju związkowym i daje gwarancję śniegu od grudnia do połowy kwietnia.

Kameralna atmosfera ośrodka niewątpliwie jest jego zaletą. Przyciągają tu wszyscy uciekający przed zgiełkiem i tłumem większych i bardziej popularnych ośrodków, pragnący spędzić wczasy zimowe w ciszy i spokoju, otoczeni niezmąconą naturą.
Trasy o różnych stopniach trudności, z przewagą łatwych i średnio-trudnych, zadowolą zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych narciarzy (niektóre trasy cenią nawet zawodnicy Pucharu Świata m.in. Thomas Sykora). Na stokach nie zabrakło miejsca dla snowboardzistów (funpark) i zaplecza dla rodzin z dziećmi.
W rejonie pobliskiego miasta Göstling wytyczono 30 km tras biegowych, które w połączeniu z innymi nartostradami w okolicy dają łącznie 80 km pętli biegowych, co czyni ten obszar prawdziwym rajem dla miłośników tego sportu.

Położenie

Hochkar ( 1808 metrów n.p.m. ) to szczyt w Alpach Ybbstalskich, części Północnych Alp Wapiennych. Położony jest na granicy krajów związkowych Styria i Dolna Austria.
Wyciągi i trasy narciarskie rozciągają się na stokach: Leckerplan (1 782 m), Vorgipfel (1 770 m), Hasing (1 728 m) i Hochkar (1808 m).

Dojazd

Hochkar znajduje się niedaleko miejscowości Göstling an der Ybbs, około 2 godziny jazdy samochodem z Wiednia ( 150 km ). Jedziemy autostradą A1 i skręcamy na rozwidleniu Ybbs w kierunku Göstling.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.hochkar.com/en/winter/service/getting-hereWyciągi narciarskie

Pięć 4-osobowych krzesełek, jedno 2-osobowe, dwa wyciągi orczykowe - to daje w sumie 8 urządzeń, których zdolność przewozowa wynosi 16 000 osób/godzina, co w zupełności wystarcza aby cieszyć się szusowaniem bez konieczności stania w długich kolejkach.

Dla najmłodszych początkujących przygotowano dwa wyciągi taśmowe (tzw. dywaniki).

Trasy narciarskie

19 km tras narciarskich dostosowanych do szerokiego spektrum umiejętności:
- łatwe: 5,50 km
- średnie: 10 km
- trudne: 3,5 km

Dodatkowym atutem są tereny do uprawiania freeride'u, czym nie może się pochwalić żaden ośrodek w Dolnej Austrii.

Infrastruktura

Do urozmaiceń na stoku należą:
- snowpark,
- tereny do freeride'u
- nocna jazda
- "kinderland"

Hochkar, mimo niewielkich rozmiarów, posiada ciekawe zaplecze aktywności poza-stokowych, do których można zaliczyć m.in.:
- piesze wędrówki po wyznaczonych, malowniczych trasach.
- Hochkar 360° Skytour - platforma widokowa na moście linowym na samym szczycie.
- jaskinia Hochkar
- park linowy i lekcje wspinaczki.

Na terenie kompleksu działa wiele restauracji z regionalną kuchnią oraz barów i dyskotek apres-ski. U podnóża góry znajduje się wiele miejsc noclegowych, zarówno hoteli jak i kwater prywatnych.

Na miejscu jest oczywiście szkoła narciarsko-snowboardowa, organizująca również treningi i zawody dla młodych zawodników na specjalnie przygotowanych i wyznaczonych trasach. Funkcjonuje tutaj również wypożyczalnia sprzętu zimowego i serwis narciarski.

Parking

Do dyspozycji gości pozostają dwa obszerne parkingi przy 4-osobowej kolejce numer 4 albo przy 4-osobowej kolejce numer 1.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 748421220

http://www.hochkar.com

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)