0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 17
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 110 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 110 km
35 km
(32%)
Łatwy
55 km
(50%)
Średni
20 km
(18%)
Trudny

Informacje

Hochgurgl, jest jedną z trzech miejscowości zamykających tyrolską Dolinę Ötztal. Pozostałe to Obergurgl i Untergurgl. Teren narciarski pomiędzy nimi określa się mało wyszukanym mianem Obergurgl - Hochgurgl.

Niezależnie od nazwy, ten austriacki areał to prawdziwa gratka dla narciarzy. Połączone ośrodki dają łącznie 110 km tras narciarskich leżących na wysokościach 1800-3080 m n.p.m. Wyjątkowe położenie kompleksu sprawia, że sezon otwarty jest już od listopada, a kończy się dopiero pod koniec maja. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności, z przewagą tras łatwych i średnich ( ale trudnych jest aż 20 km, z czego najwięcej w samym Hochgurgl! ) w związku z tym każdy znajdzie sobie coś dla siebie, niezależnie od poziomu umiejętności.

Obergurgl - Hochgurgl urzeka udanym kompromisem między kameralnym klimatem i pięknymi widokami, a infrastrukturą gotową na wyzwania masowej turystyki i świetne zapleczem apres-ski.

Położenie

Teren narciarski rozciąga się na wysokościach 1800-3080 m n.p.m., pomiędzy trzema sąsiadującymi ze sobą miejscowościami w w Dolinie Ötztal, w Tyrolu: Hochgurgl, Obergurgl i Untergurgl

Trasy narciarskie

W samym Hochgurgl przygotowano aż 54 km tras narciarskich. Ośrodek powinny wybrać osoby o większym stopniu zaawansowania, które spełnią się na trasach Festkogl oraz Schermerspitze.
W połączeniu z pozostałymi dwoma kompleksami, narciarze mają do dyspozycji aż 110 km różnorodnych i doskonale przygotowanych wariantów zjazdowych, których rozkład przedstawia się następująco:
- niebieskie - 35 km,
- czerwone - 55 km,
- czarne - 20 km.

Wyciągi narciarskie

W Obergurgl - Hochgurgl działają 23 wysokiej klasy wyciągi, w tym aż osiem kolejek gondolowych, dwa krzesełka 6-osobowe, sześć krzesełek 4-osobowych i kilka wyciągów orczykowych. Ich łączna przepustowość wynosi 37 000 osób na godzinę. Ze względu na wysoką jakość, urządzenia otrzymały etykietę "Top Quality Skiing”, co niezwykle podniosło rangę ośrodka.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka znajduje się 11 punktów gastronomicznych ( 7 w samym Hochgurgl ), w tym bary, chatki i restauracje na wysokościach 3,080 i 2,670 metrów, mogą poszczycić się nie tylko przepięknymi widokami, ale również słynną tyrolską gościnnością.

W Hochgurgl przygotowano profesjonalny snowpark z halfpipe'em i quarterpipe'em oraz tzw. funslope czyli specjalnie wyznaczoną trasę z różnymi przeszkodami i urozmaiceniami terenu. Działa tam również profesjonalna szkółka narciarsko-snowboardowa oraz kilka sklepów narciarskich, przy których znajdziemy wypożyczalnie i ski-serwisy.

Do dodatkowych atrakcji należy zaliczyć liczne trasy cross-country dla miłośników narciarstwa biegowego, niezliczone tereny do uprawiania freeride'u, tory saneczkowe, jazdę na łyżwach, piesze wyprawy wysokogórskie, plac, na którym możemy trenować wychodzenie z sytuacji bez wyjścia i radzenie sobie w czasie zagrożenia na stoku, m.in. w trakcie zagrożenia lawinowego czy w razie urazu.
Do urozmaiceń poza-stokowych zaliczyć trzeba jazdę konną oraz relaks w strefie sportowo-wypoczynkowej z basenem, halą do fitnessu, kortem do tenisa i strefą wellness&spa.

Parking

Tereny są połączone koleją gondolową, więc po całym obszarze możemy poruszać się bez konieczności zdejmowania nart. Nie musimy się martwić, że samochów zostawiliśmy na jednym z parkingów, a skończył nam się karnet - pomiędzy miejscowościami Hochgurgl, Obergurgl i Untergurgl kursuje bezpłatny ski-bus, którym możemy wrócić do miejscia, gdzie zostawiliśmy swoje auto.

Dojazd

Jadąc z zachodu należy kierować się drogą S 16, następnie austostradą A 12, z której wyjeżdżamy rozwidleniem Ötztal. Potem jedziemy ok. 35 km drogą numer B 186 aż do Obergurgl-Hochgurgl.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.obergurgl.com/getting-there-winter

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)