0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 60 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 60 km
14 km
(23%)
Łatwy
35 km
(58%)
Średni
11 km
(18%)
Trudny

Informacje

Lodowiec Hintertux, u podnóża którego znajduje się wioska Hintertux, jest częścią regionu Zillertal 3000, który oferuje ponad 240 km tras dostępnych na jednym karnecie ( najwyższy punkt stacji znajduje się na wysokości 3 250 metrów n.p.m.).
Mimo tego, lodowiec Hintertux to ulubiona destynacja Austriaków... latem. Nie można się dziwić - w końcu Lodowiec Hintertux otwarty jest dla narciarzy cały rok i jest jedynym takim ośrodkiem w Austrii!

Oprócz doskonałych warunków śniegowych, dostępnych dla narciarzy przez 365 dni w roku, odwiedzających przyciąga tutaj możliwość szusowania po trasach rozciągających się na wysokościach 1 500 - 3 250 metrów n.p.m. i oglądanie budzących największy zachwyt górskich panoram.
Przed sezonem na stokach można spotkać trenujących alpejczyków - członków rozmaitych kadr narodowych.

Położenie

Dolina Tuxertal, część doliny Zillertal, Tyrol.
Hintertux to miejscowości znajdująca się u podnóża lodowca Hintertux. Położona jest obok kilku innych terenów narciarskich (Eggalm, Penken, Agorn, Finkenberg, Tux, Rastkogel, Horberg) tworzących jeden olbrzymi obszar sportów zimowych Zillertal 3000.

Trasy na Hintertux Gletscher położone są na wysokościach 1 500 - 3 250 metrów n.p.m.

Infrastruktura

W miejscowości Hintertux jest kilka hoteli, które należą do najdroższych w całej okolicy.
Okolica oferuje skorzystanie z takich aktywności jak tenis, squash, pływanie na krytym basenie, piesze wędrówki, bilard, fitness, wellness i spa.
Na terenie kompleksu znajduje się 5 restauracji/schronisk, działa szkoła narciarsko-snowboardowa oraz funkcjonuje zaplecze w postaci wypożyczalni sprzętu zimowego oraz ski-serwisu.

Wyciągi narciarskie

Sam ośrodek Hintertux oferuje 21 obiektów, w tym aż sześć kolei gondolowych, sześć kolejek krzesełkowych i dziewięć wyciągów orczykowych.

Warto pamiętać, że od grudnia, do końca kwietnia tereny narciarskie Hintertuxer, Eggalm, Rastkogel, Finkenberg, Tux, Penken/Mayrhofen i Ahorn zostają połączone i wystarczy jeden karnet narciarski żeby uzyskać dostęp do 245 kilometrów tras, 77 najnowocześniejszych wyciągów i wspólnego obszaru turystyki zimowej o łącznej powierzchni 800 hektarów!

Żeby dostać się na lodowiec musimy wsiąść do jednej z dwóch gondolek - nowszej, "Gletscherbus" albo starszej, "8er Sommerberg" (czynnej tylko przy dużym natężeniu), które zabiorą nas na Sommerbergalm. Tam możemy już spokojnie zacząć nas dzień na nartach kierując się na kolejne wyciągi lub pijąc kawę w restauracji. Jeśli pragniemy znaleźć się wyżej, należy po raz kolejny wsiąść do Gletscherbusa ( tym razem jesto to 24 - osobowa gondola podwieszona na dwóch linach), który łączy Sommerbergalm i restaurację Tuxer Fernerhaus, która jest właściwą bramą do lodowca. Stąd możemy poszusować do innych sektorów kompleksu albo wsiąść do trzeciego "Gletscherbusa" (najwyżej wyjeżdżająca kolejka gondolowa w Europie), którym dostaniemy się już na sam szczyt Gefrorene Wand. Tu możemy podziwiać świat z perspektywy 3 250 metrów n.p.m.

Dojazd

Jedziemy autostradą Inntal ( A12 ) do wyjazdu Zillertal, potem obieramy kierunek Zillertal i jedziemy bezpośrednio do doliny Hintertux.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.hintertux.at/winter/zillertal-tuxertal/anreise/

Trasy narciarskie

60 km rozmaitych tras, które można podzielić na:
-warianty łatwe - 14 km
-warianty średnie - 35 km
-warianty trudne - 11 km
Najbardziej popularną trasą, jest 12-kilometrowa trasa ze szczytu Gefrorene Wand na sam dół doliny. Z powodu warunków śniegowych nie zawsze jest otwarta.

Parking

Auto można zostawić na jednym z olbrzymich, bezpłatnych parkingów, które znajdują się bezpośrednio pod dolnymi stacjami kolejek gondolowych w Hintertuź

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)