0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 12
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Hinterstoder to znana austriacka miejscowość narciarska, wokół której znajduje się kilka terenów narciarskich, z czego największy to kompleks Höss, znajdujący się na zboczach Hutterer Höss ( 1858 metrów n.p.m.). W okolicy można szusować jeszcze na Wurzealm Frauenkar oraz na Bärenalm, na terenie którego odbywają się zawody Pucharu Świata.

Położenie

Areał narciarski znajduje się w Górnej Austrii,
Trasy rozciągają się na wysokościach 600 - 2 000 metrów n.p.m. na stokach należącego do pasma Tote Gebirge szczytu Hutterer Höss ( 1858 m.), u podnóża którego znajduje się miejscowość Hinterstoder.

Wyciągi narciarskie

Żeby mieć dostęp do wszystkich tras, musimy albo wjechać koleją gondolową Hössbahn, której górna stacja znajduje się w połowie szczytu albo skorzystać z krętej drogi i wjechać na górę samochodem. Stamtąd możemy zjechać w dół doliny kilkoma czerwonymi wariantami tras albo piąć się dalej na górę jednym z wyciągów.
Na terenie obiektu działają 2 kolejki krzesełkowe, 2 gondoli i kilka wyciągów orczykowych.

Trasy narciarskie

Ośrodek stanowi idealne miejsce dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Trasy czarne i czerwone stanowią tutaj większość wariantów zjazdów. Nie zabrakło oczywiście terenów o profilu familijnych, idealnych dla rodzin z dziećmi.
Łącznie obiekt dysponuje 40 km różnorodnych tras zjazdowych i 25 km tras biegowych ( w większości łatwych), które łączą się z pozostałą siecią okolicznych nartostrad dając w sumie ponad 120 km terenów do uprawiania narciarstwa biegowego.

Dojazd

Informacje odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówki dotyczącę innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.hinterstoder.at/cms/content/sanftmobile-anreise-ins-stodertal

Infrastruktura

Do zupełnie wystarczających atrakcji bez wątpienia należy jazda nocna, tor do curlingu, nocne zjazdy z pochodniami, tor saneczkowy, snowpark, kryty kort tenisowy oraz specjalnie wyznaczony teren dla najmłodszych "Sunny Kids Park".
Podstawowe zaplecze narciarskie stanowią szkółka narciarsko-snowbaordowa, restauracje i chatki narciarskie oraz szeroka baza noclegowa. Na płaskowyżu przy górnej stacji gondolki Hössbahn oraz na samym dole kompleksu znajdują się wypożyczalnia i serwis narciarski InterSport.

Parking

Samochód możemy zostawić na parkingu w samym Hinterstoder lub na parkingu przy pośredniej stacji kompleksu, przy górnej stacji gondolki Hössbahn. Druga opcja wiąże się z jechaniem wąską i krętą drogą.

Goście odpoczywający w samym Hinterstoder oraz w okolicznych miejscowościach mogą skorzystać z bezpłatnego autobusu, który podwozi pod sam wyciąg.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 756452550

http://www.hinterstoder.at

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)