0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 15 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1,1 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 1,1 km
1,1 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Henryk-Ski to mała, ale jedna z lepszych i ciągle rozwijających się stacji narciarskich w Krynicy-Zdroju. W sezonie 2015/2016 dodano nowy odcinek kolejki krzesełkowej. Teraz jej długość wynosi 700 metrów. Dzięki bardzo dobrej infrastrukturze i trasach o średnim stopniu trudności obiekt przyciąga początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy oraz wielbicieli jednej deski.

Wyciągi narciarskie

Na terenie stacji Henryk-Ski funkcjonują trzy wyciągi narciarskie. Perełką obiektu jest nowoczesna 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 700 metrów. Zaraz obok niej działa 420-metrowy wyciąg orczykowy, a u podnóża stoku pracuje wyciąg taśmowy dedykowany najmłodszym gościom.

Trasy narciarskie

Do dyspozycji gości pozostają cztery trasy narciarskie. Najdłuższe (800 i 720 metrów) prowadzą z górnej stacji kolejki krzesełkowej. Są łatwe, szerokie i łagodnie nachylone. O połowę krótsza trasa prowadzi w dół równolegle do orczyka, a najkrótsza trasa znajduje się przy wyciągu taśmowym. Jest oznaczona na zielono i ma długość 120 metrów co czyni ją trasą idealną dla stawiających swoje pierwsze kroki na nartach. Łączna długość tras wynosi 2,09 km.

Położenie

Ośrodek usytuowany jest na wschodnim zboczu Góry Krzyżowej (980 metrów n.p.m.), w samym centrum Krynicy-Zdroju.

Infrastruktura

Przy dolnej stacji kanapy znajduje się wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz profesjonalna szkółka narciarska. Ośrodek może pochwalić się również dobrą bazą noclegową i gastronomiczną, na którą składają się dwa pensjonaty oraz klimatyczna gospoda, a także kilka mniejszych punktów gastronomicznych w bezpośredniej bliskości wyciągów.
Największym atutem stacji jest rodzinna, kameralna atmosfera oraz bliskość lokalnych atrakcji. Krynica- Zdrój oferuje szeroką gamę rozrywek po-narciarskich, z których warto skorzystać po całym dniu jazdy na dwóch lub jednej desce. Lodowisko, basen, sauna, fitness, kino, dyskoteki, restauracje, kuligi to tylko niektóre z nich.

Dojazd

Przejeżdżając przez Krynicę-Zdrój jej główną arterią- ulicą Piłsudskiego (DW 981) należy skręcić w prawo na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego (są znaki). Po parunastu metrach nie sposób przegapić piętrzącej się na wzniesieniu gospody "u Krakowiaka" będącej punktem kluczowym ośrodka Henryk Ski.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj:
http://nartykrynica.pl/kontakt/

Parking

Do wyboru mamy dwa parkingi - jeden publiczny, przy ulicy Dąbrowskiego, drugi, prywatny przy jednym z pensjonatów.

Kontakt

Address: Ośrodek Narciarski "Henryk-Ski" ul. Dąbrowskiego 33-380 Krynica – Zdrój

http://nartykrynica.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)