0 obserwujących
Otwarte
Otwarte wyciągi
1 / 4
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 8 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 16:00
Wysokość:
650 - 1020m (Różnica: 370 m)
Trasy narciarskie: 8 km
4 km
(50%)
Łatwy
3 km
(38%)
Średni
1 km
(13%)
Trudny

Informacje

Harrachov to przepiękne miasteczko i uznany ośrodek sportów zimowych. Obok profesjonalnych sportowców, stacja przyciąga również całe rodziny z dziećmi, narciarzy i snowboardzistów w różnym wieku i o różnym poziomie umiejętności.

Oprócz świetnie przygotowanych tras zjazdowych, to przede wszystkim furtka do szlaków turystyki pieszej i narciarstwa biegowego w rejonie Karkonoszy. Przez szczyt przebiega Magistrala Karkonoska, co daje dostęp do ponad 100 km tras biegowych.

Narciarstwo klasyczne, to oprócz biegów, również skoki narciarskie. Fani tego widowiskowego sportu znają Harrachov właśnie dzięki 8 skoczniom narciarskim, w tym jednej mamuciej, na których rozgrywane są zawody na międzynarodowym poziomie (Puchar Świata i Mistrzostwa Świata). Niegdyś rekord średniej skoczni w Harrachovie należał do Adama Małysza!

Ośrodek oferuje oczywiście szereg innych atrakcji oraz świetne zaplecze treningowe dla najmłodszych miłośników szusowania.

Położenie

Harrachov to malownicze czeskie miasteczko w zachodnich Karkonoszach ukryte u podnóża Certovej Hory (pol. Diabelska Góra - 1020 metrów n.p.m. ). Stoki narciarskie położone są na jej zboczach.

Wyciągi narciarskie

Główne wyciągi narciarskie znajdują się na zboczach Certovej, natomiast wyciągi sznurkowe, obsługujące ośle łączki dla najmłodszych położone są u jej podnóża oraz w centrum miasteczka.

Do głównych wyciągów należy zaliczyć jeden 400-metrowy wyciąg orczykowy, na którym zazwyczaj odbywają się nocne jazdy oraz trzy kolejki krzesełkowe, w tym 1-osobową kanapę, transportującą ludzi na górę skoczni narciarskiej i dwie 4-osobowe. Pierwsza z nich ma długość 1 300 metrów i leży na różnicy wzniesień 357 metrów. Jej przepustowość to 1 800 osób na godzinę. Druga ma długość 900 metrów i leży na różnicy wzniesień 298 metrów. Potrafi przetransportować na górę 2 150 osób w ciągu godziny. Ogólna zdolność przewozowa tych czterech urządzeń wynosi około 4 600 osób na godzinę.

Na terenie całego kompleksu znajduje się kilka wyciągów treningowych dla najmłodszych: 7 sznurkowych i jeden taśmowy(dywanik).

Trasy narciarskie

Z górnej stacji krótszej kolejki krzesełkowej mamy do wyboru trzy trasy zjazdowe: najdłuższą - niebieską, która mierzy 2200 metrów, czerwoną - odpowiednią dla narciarzy zaawansowanych oraz czarną- najbardziej stromą trasę w Harrachovie.

Jeśli zdecydujemy się wyjechać na górę dłuższym krzesełkiem, mamy do dyspozycji najbardziej lubianą nartostradę w ośrodku, o długości 1850 metrów, z pięknymi widokami na Góry Izerskie.

Po prawej stronie na dole znajduje się 400-metrowa trasa zjazdowa o dość łagodnym profilu - to właśnie na niej organizowane są jazdy wieczorne od godziny 18:00.

Oprócz głównych tras zjazdowych, na terenie ośrodka porozrzucanych jest wiele stref treningowych dla najmłodszych, którymi zarządzają różne szkółki narciarskie.

Dojazd

Bardzo łatwo dojazd - ośrodek leży przy międzynarodowej trasie E 65, łączącej Czechy z Polską, dosłownie 4 km od granicy z Polską.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj:
http://www.skiareal.com/zima/cesta.php?lang=7

Infrastruktura

Harrachov to nie tylko narciarstwo alpejskie czy klasyczne - na terenie ośrodka i w samym miasteczku, do dyspozycji turystów pozostaje wiele atrakcji, w tym tor bobslejowy, fabryka szkła, mini browar, kąpiele piwne, wspaniałe Wodospady Mumlavskie, muzeum narciarstwa oraz narodowy zabytek techniki - Kolejka zębata.

Hotele w okolicy ośrodka są świetnie wyposażone - w końcu muszą gościć wielu uznanych sportowców światowej klasy. W ofercie są m.in. kącik zabaw dla dzieci, strefa fitness, tenis stołowy, stół bilardowy, automaty do gry, czy strefa wellness.

W samym środku kompleksu funkcjonuje centrum, w którym mieści się restauracja, bar apres-ski, darmowe toalety, wypożyczalnia oraz sklep ze sprzętem zimowym. To również siedziba górskiego pogotowia ratunkowego.

Do bogatej oferty apres-ski można zaliczyć liczne restauracje, dyskoteki oraz kino. Są tu także kryte baseny oraz strefy fitness.

Parking

2 płatne parkingi dla ok. 500 samochodów.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)