0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 1 km
1 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Zlaim – Grundlsee oferuje narciarzom i snowboardzistom dwa warianty zjazdowe o łącznej długości 1 km oraz 2 wyciągi narciarskie, w tym jeden darmowy, dedykowany osobom początkującym. Ten niewielki obiekt może pochwalić się sportowym zacięciem, przyjazną atmosferą oraz urozmaiceniami w postaci toru saneczkowego i nocnej jazdy. Ogromnym atutem jest samo położenie w regionie Salzkammergut, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Bliskość pięknego jeziora Grundlsee to kolejny argument, żeby spędzić tutaj rodzinny wypad.

Wyciągi narciarskie

Zlaim to wyciąg orczykowy o długości 530 m i zdolności transportowej 800 osób na godzinę. Na dole działa również darmowy wyciąg szkoleniowy typu "wyrwirączka" o długości 50 metrów i przepustowości 500 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Dwie niebieskie trasy o długości ok. 500 metrów znajdują się po dwóch stronach orczyka. Na dole obiektu wyznaczono 50-metrową oślą łączkę, przy której działa darmowy wyciąg szkoleniowy.

Położenie

Zlaim zlokalizowany jest w miejscowości Archkogl, zaraz obok jeziora Grundlsee, które należy do regionu Ausseerland w słynnym Salzkammergut. Stok położony jest na wysokościach od 760 do 900 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka znajduje się wystarczające zaplecze szkoleniowe, na które składa się strefa dla dzieci, na terenie której maluchy poznają sekrety jazdy na nartach pod czujnym okiem profesjonalnej kadry instruktorów z lokalnej szkółki. Istnieje również możliwość zorganizowania treningu na tyczkach albo zawodów slalomowych.

Do atrakcji należy oświetlony tor saneczkowy o długości 1 km oraz jazda nocna, która odbywa się w każdy piątek w godzinach 16:30-20:00.

Dojazd

Z autostrady A9 zjeżdżamy na Liezen, następnie jedziemy drogą numer 320 i odbijamy w prawo na drogę 145 (Salzkammergut Strasse). Na wysokości Pichl-Kainisch skręcamy w prawo i kierujemy się do Gschlößl i Archkogl. Stąd zostaje ok. 2 minuty (800 metrów) jazdy samochodem do stacji narciarskiej.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.zlaim.at/kontakt.html

Parking

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 36228666

http://www.grundlsee.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)