0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 21 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 21 km
11 km
(52%)
Łatwy
9 km
(43%)
Średni
1 km
(5%)
Trudny

Informacje

W znanym austriackim regionie Salzkammergut znajdującym się na pograniczu landów Górna Austria, Salzburg i Styria, znajduje się malowniczo położona miejscowość Grünau im Almtal, a nad nią rozciąga się teren narciarski ośrodka Kasberg z 40 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, specjalnie wyznaczonym teren dla snowboardzistów oraz z 12 km trasą familijną i innymi atrakcjami dla całej rodziny.
Kasberg łączy komfort i nowoczesność z romantycznym, prawie dziewiczym krajobrazem

Położenie

Grünau im Almtal znajduje się na obszarze Salzkammergut w Górnej Austrii. Ośrodek znajduje się na górze Kasberg na wysokościach 620 - 1600 metrów n.p.m. Z góry można podziwiać widoki na szczyt Tote Gebirge oraz lodowiec Dachstein, będący najwyższym punktem na obszarze Górnej Austrii.

Dojazd

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.kasberg.at/en/winter/service/getting-here/route-planer

Parking

Bezpłatny parking na 300 samochodów.
Możliwość skorzystania z autobusu dla narciarzy.

Wyciągi narciarskie

Odwiedzający mogą skorzystać z 2 gondolek, 4-osobowej kolejki krzesełkowej, 7 wyciągów orczykowych, 2 wyciągów taśmowych ("magic carpet") oraz 1 karuzeli narciarskiej dla najmłodszych.
Przepustowość wszystkich obiektów jest na tyle duża, że narciarze i snowboardziści mogą rozkoszować się jazdą bez konieczności czekania w długich kolejkach.

Trasy narciarskie

40 km tras narciarskich, z czego 80% jest sztucznie naśnieżanych dzięki 120 nowoczesnym maszynom do wytwarzania śniegu.

Rozkład tras przedstawia się następująco:
- 20 km tras niebieskich (łatwych),
- 17 km tras czerwonych (średnio-trudnych),
- 3 km tras czarnych ( trudnych ).

Infrastruktura

W Grünau im Almtal działa jedna z najlepszych w regionie szkółek narciarskich, jest tutaj również wypożyczalnia sprzętu zimowego, ski-serwis oraz sklep sportowy.

Prawdziwą zaletą ośrodka jest oferta dla rodzin z dziećmi. Oprócz podstawowego udogodnienia jakim jest szkółka narciarska, na terenie ośrodka przygotowano pełen atrakcji teren, w którym można zostawić dzieci pod opieką odpowiednio wykwalifikowanej kadry instruktorów. Dzieci łączą naukę z zabawą na specjalnie przystosowanych slalomach, jeżdżą po trasach z miękkimi przeszkodami, pod tunelami, na trasie pełnej muld, oraz wypatrują misia Bruno - maskotki ośrodka - którego od czasu do czasu można spotkać na trasie.

Dwie poza-narciarskie atrakcje, na które na pewno należy zwrócić uwagę, to wyprawy na rakietach śnieżnych oraz piesze wędrówki z możliwością wypożyczenia Smovey - specjalnych treningowych pierścieni poprawiających zdrowie i kondycje, oraz tzw. ruckXbox'ów czyli plecaków, które po zdjęciu zamieniają się w sanki.

Na obszarze ośrodka znajdziemy również profesjonalny snowpark ( położony na 1 600 metrach n.p.m.), nartostrady dla narciarzy biegowych (58 km) czy tereny dla miłośników ski-touringu.

Jeśli szukamy odpoczynku w trakcie jazdy lub po całym dniu intensywnego szusowania, warto zatrzymać się na pyszne jedzenie w jednej z kilku restauracji i regionalnych chat narciarskich.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)