0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 55 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 55 km
20 km
(36%)
Łatwy
34 km
(62%)
Średni
1 km
(2%)
Trudny

Informacje

Großglockner to wizytówka austriackich Alp, najwyższy szczyt Austrii o wysokości 3798 metrów n.p.m. U jego podnóża znajduje się kilka terenów narciarskich, a do najbardziej popularnych należy średniej wielkości Heilingenblut. Otoczony przez trzytysięczniki obszar przyciąga co roku rzesze turystów swoimi niesamowitymi panoramami, malowniczo położonymi trasami, a zwłaszcza doskonałymi terenami do uprawiania freeride'u (15 km2 puchu na przewyższeniu prawie 1500 metrów!). Nie uświadczymy tu zbyt trudnych tras - przeważającą ilość stanowią trasy dla początkujących i średnio-zaawansowanych miłośników szusowania. Na szczęście wyjątkowe położenie ośrodka zupełnie nam to rekompensuje.

Dojazd

Od północy można dojechać widokową, ale trudną drogą Großglockner High Alpine Road. Niestety w zimie droga jest zamknięta ze względu na zbyt trudne warunki atmosferyczne.
Od strony Wiednia należy wybrać Südautobahn i kierować się przez Klagenfurt – Villach – Spittal/Drau aż do zjazdu na Heiligenblut.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.gross-glockner.at/en/summer/service/anreise

Położenie

Szczyt Großglockner piętrzy się w Glocknergruppe, podgrupie górskiej Wysokich Taurów, które należą do regionu Alp Centralnych.
Trasy Heilingenblut rozciągają się na wysokościach 1301 - 2989 metrów n.p.m., czyli przewyższenie wynosi prawie 1700 metrów!

Wyciągi narciarskie

Heilingenblut to 12 wyciągów, w tym aż cztery gondole, jedna 4-osobowa kolej krzesełkowa i 6 wyciągów orczykowych oraz 1 wyciąg szkoleniowy dla początkujących.

Trasy narciarskie

Narciarze mają do dyspozycji 55 km rozmaitych wariantów tras zjazdowych rozmaitej trudności ( 129 hektarów terenu narciarskiego). Całkowita długość trasy łatwych to 20 km, tras średnich to 34 km, a tras trudnych 1 km.

Dla narciarzy biegowych przygotowano 12 km tras cross-country, które przyciągają miłośników tego sportu zarówno stopniem trudności dostosowanym do każdego poziomu umiejętności oraz przepięknymi górskimi panoramami.

Infrastruktura

Alpejski dzień na nartach nie byłby taki sam gdyby zabrakło lokalnego jedzenia. Heilingenblut ma dość obfitą ofertę alpejskich chatek i barów, które przyciągają turystów nie tylko dobrą kuchnią, ale przede wszystkich tarasami, na których możemy jeść, pić i podziwiać widoki, opalając swoje policzki na ostrym słońcu.

Dla najmłodszych przygotowano park zabaw "Snowland", w którym rodzice mogą zostawić swoich podopiecznych pod okiem intruktorów. Tutaj dzieciaki stawiają swoje pierwsze szusy, łącząc naukę ze świetną zabawą.

Ciekawym urozmaiceniem pobytu jest możliwość skorzystania z oferty szkółek narciarskich, w tym nauki jazdy poza trasami, których na terenie kompleksu nie brakuje.

W okolicy znajdziemy wiele przyjaznych miejsc noclegowych - od hoteli, przez prywatne apartamenty, do schronisk i chatek z regionalnym klimatem.

Tuż przy dolnej stacji głównej gondoli znajduje się kryta pływalnia oraz punkt bezpłatnej sieci bezprzewodowej.

Parking

Na miejscu mamy do dyspozycji 3 parkingi: wielopoziomowy garaż przy dolnej stacji gondolki Heiligenblut, parking w Tauernberg oraz parking w Rossbach.
Kupiony karnet służy również jako bilet na autobus, który kursuje między okolicznymi miejscowościami.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)