0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 50 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 50 km
26 km
(52%)
Łatwy
17 km
(34%)
Średni
7 km
(14%)
Trudny

Informacje

Teren narciarski Großeck - Speiereck "Adventure Mountain" rozciąga się pomiędzy dwoma miejscowościami Mauterndorf i St. Michael. Jest częścią obszaru Salzburgen Lungau, który zrzesza 15 miejscowości i kilka obszarów narciarskich. Świetne położenie tras, które znajdują się nawet na 2 400 metrów n.p.m., powoduje, że oprócz malowniczych widoków, odwiedzający mogą cieszyć się świetnymi warunkami śniegowymi od listopada do końca kwietnia. Trasy cechują się dużą różnorodnością i są naprawdę dobrze przygotowane - zadowolą narciarza lub miłośnika jednej deski na każdym poziomie umiejętności. Do tego szeroki wybór atrakcji dla całego rodziny i infrastruktura dla najmłodszych amatorów szusowania oraz tereny do uprawiania freeride'u.

Położenie

Obszar Salzburger Lungau znajduje się pomiędzy Radstädter Tauern (Obertauern), Hohe Tauern oraz górami Nockberge, w samym sercu Austrii, około 100 km na południowy-wchód od Salzburga. Teren Großeck - Speiereck "Adventure Mountain" położony jest na wysokościach 1 100 - 2 400 metrów n.p.m. pomiędzy miejscowościami Mauterndorf i St. Michael.

Trasy narciarskie

50 km tras narciarskich, z czego 26 km to trasy niebieskie (łatwe), 17 km trasy czerwone (średni stopień trudności) oraz 7 km stanowią trasy czarne (trudne). Największą atrakcję dla wszystkich miłośników szusowania stanowią dwie pokryte słońcem trasy w dół doliny - 9-kilometrowa trasa do St.Michael, na której pokonujemy różnicę wysokości aż 1 350 metrów oraz trasa zjazdowa o długości 5,5 km w dół do Mauternorf. Na trasie "race'owej", tuż obok wyciągu "Petersbründllift", istnieje możliwość zorganizowania zawodów albo treningów narciarstwa zjazdowego
Wszystkie trasy są objęte systemem sztucznego naśnieżania.

Oferta kompleksu skierowana jest również do narciarzy biegowych i miłośników "skiturów". Dla nich przygotowano wiele kilometrów pętli biegowych i tras przełajowych.

Dojazd

Dosyć dobre położenie sprawia, że dojazd samochodem nie stanowi problemu. Nieważne czy jedziemy z Salburgu czy z Wiednia, na teren kompleksu najlepiej dostać się autostradą tauryjską (A 10). Wybieramy zjazd na St. Michael.
Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.lungau.at/en/service/arrival/

Wyciągi narciarskie

11 wyciągów narciarskich, w tym dwie gondole i cztery krzesełka oraz kilka wyciągów orczykowych i jeden wyciąg taśmowy o przeznaczeniu szkoleniowym.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka działają 3 szkółki narciarsko - snowboardowe, 8 przytulnych alpejskich chatek i restauracji serwujących lokalną kuchnię, 6 wypożyczalni, sklepów i serwisów narciarskich oraz wypożyczalnia sanek.

Großeck - Speiereck "Adventure Mountain" przygotowało dla nas szereg atrakcji, do których należy zaliczyć "ścieżkę legend" czyli tematyczną trasę, na której możemy znaleźć wiele informacji i mitów związanych z regionem, przejażdżki konne, kuligi, lodowiska, wędrówki piesze po górach, wyprawy na rakietach śnieżnych, tor saneczkowy i wiele, wiele innych.

Rodzice, którzy chcą poszaleć bez dzieci na bardziej wymagających stokach mogą zostawić swoje pociechy pod opieką instruktorów, w jednej ze szkółek narciarskich albo pod opieką wychowawców w świetlicy pełnej ciekawych rozrywek dla najmłodszych.

Parking

Bezpłatny ski-bus pomaga poruszać się po całej okolicy Salzburger Lungau. Samochód można zostawić na jednym z gratisowych parkingów.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)