0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Großarltal należy do Ski Amadé – popularnego stowarzyszenia narciarskiego na terenie Ziemi Salzburskiej, obejmującego 5 dużych regionów narciarskich, dających dostęp do łącznie 860 km tras i 270 wyciągów na jednym karnecie. Ośrodek słynie z dziewiczych krajobrazów, wiejskiego charakteru gmin Großarl i Hüttschlag, a jednocześnie znany jest jako nowoczesne centrum sportów zimowych. Śnieg utrzymuje się tutaj jeszcze po Wielkanocy. Fani szusowania znajdą tu wszystko, czego dusza zapragnie - rozległe zbocza, szerokie stoki oraz nowoczesne wyciągi narciarskie.
Großarltal połączone jest z ośrodkiem Dorfgastein. Razem to ponad 70 km tras zjazdowych.
Jedną z największych atrakcji jest tutaj wjazd kolejką Fulseck na najwyższy punkt w regionie, aby stamtąd podziwiać Alpy z wysokości 2033 metrów n.p.m.

Wyciągi narciarskie

W Großarltal-Dorfgastein działa 17 wyciągów narciarskich, z czego aż 5 gondolek (jedna 8-osobowa i pięć 6-osobowych) i 8 wyciągów krzesełkowych. Pozostałe to wyciągi ćwiczeniowe i orczykowe.

Trasy narciarskie

Obiekt oferuje narciarzom 70 km tras zjazdowych i 10 km nadzorowanych oraz zabezpieczonych terenów przeznaczonych do uprawiania freeride'u. Na miejscu działa również profesjonalny snowpark.
Rozkład tras, ze znaczną przewagą tras łatwych i średnich przedstawia się następująco:
- trasy trudne: 1,40 km.
- trasy średnio-trudne: 37,4 km.
- trasy łatwe: 24,9 km.

90 % tras jest dośnieżanych.

Jedną z najciekawszych propozycji jest najdłuższa trasa wiodąca z Fulsecka do Dorfgastein. Liczy aż 7,9 km i leży na przewyższeniu 1160 m. ).

Położenie

Großarltal leży na terenie Parku Narodowego Wysokie Taury, w Kraju Salzburskim, dokładnie u wejścia do doliny Gasteinertal. Trasy rozciągają się na wysokości 830 - 2033 metry n.p.m. i zlokalizowane są po obu stronach szczytów Fulseck i Kreuzkogel.

Infrastruktura

Na terenie Großarltal-Dorfgastein działa kilka sklepów, wypożyczalni i serwisów narciarskich. Są tutaj również szkółki i przedszkola narciarsko-snowboardowe.
Turyści mogą odpocząć i posilić się w jednej z licznych chat i barów narciarskich na stoku, skorzystać z oferty restauracji z regionalną kuchnią czy skorzystać z uroków zaplecza apres-ski.

Jedną z fajniejszych atrakcji jest poranna jazda na nartach. Po obejrzeniu wschodu słońca pośród górskich szczytów już wczesnym rankiem można wybrać się na świeżo przygotowane trasy w grupie maksymalnie trzydziestu osób.

Dojazd

Dojazd samochodem z Monachium trwa ok. 2 godzin, natomiast z Salzburga to ok. godziny jazdy. Jedziemy autostradą Tauernautobahn w kierunku południowym do Bischofshofen, wybieramy zjazd Gasteinertal i jedziemy drogą krajową nr. 167 do Gasteinertal.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.gastein.com/pl/service/anreise

Parking

Po terenie całej doliny kursuje bezpłatny ski-bus, który odjeżdża co 7 i 15 minut. Samochód można zostawić na jednym z bezpłatnych parkingów.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)