0 obserwujących
Trasy narciarskie: 7,5 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
7,5 km
(100%)
Trudny

Informacje

Grödig - Untersberg to nie jest typowy ośrodek narciarstwa zjazdowego. W ofercie znajdziemy 50-osobową kolej wagonikową, która w ciągu 10 minut przetransportuje nas z poziomu 469 metrów n.p.m. na wysokość 1 776 metrów n.p.m., a stamtąd będziemy mogli zjechać 7,5 km trasą freeridową. Ponadto, największa góra w okolicach Salzburga oferuje inne możliwości ekstremalnego spędzania czasu takie jak wspinaczka czy paralotniarstwo. Tereny Untersberg stanowią również gratkę dla miłośników turystyki pieszej oraz amatorów wypraw na rakietach śnieżnych.

Wyciągi narciarskie

Na szczyt dostaniemy się dopuszczoną do użytku w 1993 roku koleją wagonikową o pojemności 50 osób. Jej długość wynosi 2819 metrów i w ciągu 10 minut pokonuje imponującą różnicę wysokości wynoszącą 1 320 metrów! Obiekt jest w stanie przetransportować tylko 300 osób w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

7,5 km trasa narciarska znajduje się ok. 20 minut marszu od górnej stacji kolejki linowej. Za jednym zamachem pokonujemy przewyższenie wynoszące prawie 1 400 metrów! Najbardziej stroma część trasy znajduje się na dolnym odcinku - można ją ominąć wybierając drogę przez las, po której kursuje autobus numer 35. Autobusem dostaniemy się do stacji bazowej. Coraz więcej narciarzy ski-tourowych wybiera wspinaczkę na nartach zamiast transportu wagonikiem.

Położenie

Stacja narciarska zlokalizowana jest we Flachgau, koło Salzburga. Kolejka górska oraz trasa zjazdowa znajdują się na zboczu góry Untersberg. Panorama, która roztacza się ze szczytu dosłownie zapiera dech w piersiach. Z jednej strony widzimy Salzburg, z drugiej niemiecki region Berchtesgadener oraz rozciągającą się majestatycznie dolinę Rosittental. Przy dobrej przejrzystości powietrza możemy dostrzec również jeziora regionu Salzkammergut oraz bawarskie jezioro Chiemsee.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka znajdziemy aż 6 górskich chat, w tym punkt ratownictwa górskiego.

Jedną z największych atrakcji, czekających na gości zimą, jest jaskinia lodowa "Schellenberger", która znajduje się na wysokości 1 570 metrów n.p.m.

Dojazd

Jadąc autostradą A10 (Tauernautobahn), wyjeżdżamy rozwidleniem Grödig-Anif (Salzburg Süd), i kierujemy się do Berchtesgaden, następnie na trzecich światłach skręcamy w prawo do St. Leonhard.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.untersbergbahn.at/en/mountain-cable-car/getting-here4

Parking

Parking znajduje się bezpośrednio pod dolną stacją kolejki górskiej.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 624673570

http://www.untersbergbahn.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)