0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 30 stycznia 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1,2 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 1,2 km
0,6 km
(50%)
Łatwy
0,6 km
(50%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

OSiR Góra Kamieńsk to jedyny w swoim rodzaju kompleks narciarski, mieszczący się na wzniesieniu, będącym całkowicie sztucznym tworem!

Miliony metrów sześciennych ziemi znad pokładów węgla brunatnego, zostały przeniesione na teren zwałowiska, by w końcu posłużyć jako baza pod prawdziwą stację narciarską na obszarze niżu. Niewątpliwym atutem jest tutaj wygodna, czteroosobowa "kanapa" z ruchomym chodnikiem., umożliwiającym bezpieczne i komfortowe wsiadanie.

Wyciągi narciarskie

Podstawę infrastruktury narciarskiej na Górze Kamieńsk stanowi czteroosobowa kolej linowa z ułatwiającym wsiadanie ruchomym chodnikiem. Jej przepustowość wynosi około 2 000 os./h. Do dyspozycji mamy również dwa wyciągi talerzykowe: jeden o długości ok. 700 metrów, biegnący prawie na sama górę, a drugi 160-metrowy, dedykowany osobom poczatkującym.

Trasy narciarskie

Wzdłuż wyciągów wytyczono 3 stosunkowo łatwe trasy zjazdowe o długości ok. 700 metrów każda. Główna trasa ma długość 760 m, jej szerokość sięga od 30 do 150 m, a różnica wzniesień wynosi 123 metrów. Poza dość dużym nachyleniem na początku, zjazd nie jest trudny technicznie. Osoby stawiające na stoku pierwsze kroki, mogą spokojnie rozwijać umiejętności na trasie zielonej, biegnącej wzdłuż krótszego wyciągu talerzykowego. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany i ratrakowany.

Położenie

Ośrodek znajduję się w Centralnej Polsce. Położony jest ok. 20 km od Bełchatowa na terenie zwałowiska Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Trasy wytyczono na północno-wschodnim zboczu hałdy zwanej Góra Kamieńsk (386 m n.p.m.).

Infrastruktura

Poza trasami zjazdowymi, na terenie ośrodka przygotowano również snowpark dla miłośników śnieżnych akrobacji oraz grawitacyjny tor saneczkowy.

Na miejscu dostępne są wypożyczalnie sprzętu, serwis, sklep z odzieżą sportową i licencjonowana szkoła narciarsko-snowboardowa. Przy dolnej stacji kolejki mieści się kilka punktów gastronomicznych, m.in. restauracja „Górska”, grill, oraz bary „Przy Stoku” i „Ski Cafe”. Na dole znajduje się również dyżurka GOPR.

Dojazd

OSiR "Góra Kamieńsk" usytuowany jest ok. 20 km od Bełchatowa. Zjeżdżając z trasy Warszawa – Katowice (główna szosa nr 1), na wysokości Kamieńska, jedziemy ok. 6 km drogą wojewódzką nr 484 w kierunku Bełchatowa, mijamy Szpinaków, a stamtąd oznakowaną drogą dojeżdżamy prosto pod dolną stację ośrodka.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem znajdziesz tutaj: http://gorakamiensk.info/index.php?page=dojazd-zima

Parking

Na miejscu czekają bezpłatne parkingi na ponad 500 samochodów.

Kontakt

Address: Ośrodek Sportu i Rekreacji "Góra Kamieńsk" Huby Ruszczyńskie, 97-360 Kamieńsk

http://gorakamiensk.info/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)