0 obserwujących
Trasy narciarskie: 25,5 km
13 km
(51%)
Łatwy
11 km
(43%)
Średni
1,5 km
(6%)
Trudny

Informacje

Kompleks narciarski Golm oferuje narciarzom i snowboardzistom aż 44 km różnorodnych i świetnie przygotowanych tras narciarskich (26,5 km tras zjazdowych i 17,5 km nartostrad) oraz 9 wyciągów narciarskich, w tym aż trzy koleje gondolowe i cztery koleje krzesełkowe.
Ze względu na zróżnicowanie tras i atrakcji to miejsce dla każdego miłośnika szusowania, bez względu na wiek i umiejętności. Na terenie ośrodka znajdziesz zarówno trasę pucharu świata jak i stoki do nauki jazdy oraz rodzinne, niebieskie trasy. Nawet miłośnicy jazdy w puchu znajdą tutaj coś dla siebie.

Wyciągi narciarskie

W Golm funkcjonuje 9 wyciągów narciarskich o łącznej zdolności przewozowej sięgającej aż 16 240 pasażerów na godzinę.

W skład rozbudowanej sieci wyciągów wchodzą:
- 3 ośmioosobowe koleje gondolowe z osłonami,
- 2 sześcioosobowe szybkie koleje krzesełkowe z osłonami,
- czteroosobowa szybka kolej krzesełkowa z osłonami,
- czteroosobowa szybka kolej krzesełkowa,
- wyciąg talerzykowy,
- wyciąg szkoleniowy typu "wyrwirączka".

+ dla najmłodszych początkujących przygotowano 2 wyciągi taśmowe "Sunkid Moving Carpet".

Ciekawostkę stanowi fakt, że sześcioosobowa kolej krzesełkowa Hüttenkopfbahn jest pierwszym na świecie tego typu obiektem posiadającym zasilanie słoneczne.

Trasy narciarskie

Golm oferuje rozsądny kompromis między niebieskimi, a czerwonymi trasami. Najbardziej wymagający i szukający wrażeń narciarze spełnią się na jednym z najbardziej stromych stoków w Austrii o znamiennej nazwie Diabolo.

Do wybory mamy kilkanaście wariantów tras zjazdowych, których łączna długość wynosi 26.5 km. W uproszczeniu można podzielić je na:
- trasy łatwe: 13 km (49 %)
- trasy średnio-trudne: 12 km (45 %)
- trasy trudne: 1.5 km (6 %)
Dodatkowo, na terenie ośrodka wyznaczono aż 17.5 km nartostrad/szlaków narciarskich. Jedna z nich biegnie od Latschau do Tschagguns, a druga od Latschau do Vandans.

Rozbudowany system sztucznego naśnieżania składa się 123 armatek śnieżnych, które obejmują swoim zasięgiem 90 % powierzchni ośrodka.

Najdłuższą trasa ma aż 9,2 km długości i leży na różnicy wysokości wynoszącej 1460 metry! Trasa prowadzi od górnej stacji kolejki Raetikon (2110 m. n.p.m.) do stacji bazowej kolejki Golmer w Vandans (650 m. n.p.m.).

Najtrudniejszym odcinkiem na terenie Golm jest "Diabolo". Ta trasa o długości 1 km, leży na przewyższeniu wynoszącym 312 metrów i nie jest przeznaczona dla ludzi o słabych nerwach. Miejscami procent nachylenia stoku dochodzi do 70%!

Położenie

Montafon jest 39 km długości doliną leżącą w kraju związkowym Vorarlberg. Golm jest pierwszym ośrodkiem narciarskim, na który natkniesz się po wjechaniu w dolinę. Trasy rozciągają się na wysokościach od 650 do 2 110 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Ośrodek posiada infrastrukturę narciarską, na którą składają się:
- wypożyczalnia sprzętu zimowego,
- serwis narciarski,
- szkoła narciarsko-snowboardowa,
- kilka punktów gastronomicznych, w tym bary, restauracje i górskie chaty.

Bardzo dużą uwagę poświęca się tutaj rodzinom z dziećmi. Do zaplecza dla dzieci należy plac zabaw "Golmi Kindergarten", strefa szkoleniowo-rekreacyjna "Golmi Land", specjalnie prowadzone kursy dla najmłodszych, funpark, dziecięca dyskoteka w barze "Golmibar" (w każdą środę) oraz szereg innych atrakcji urozmaicających pobyt na terenie ośrodka i sprawiających, że dzieci uczą się efektywniej poprzez połączenie zabawy i nauki.

Dojazd

Golm zlokalizowany jest ok. 10 minut jazdy samochodem od najbliższego zjazdu z autostrady. Droga dojazdowe jest bardzo łatwa i bezpieczne - nie potrzeba łańcuchów śnieżnych.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.golm.at/en/prices-service/contact-arrival

Parking

Bezpłatne parkingi dla samochodów osobowych i autobusów znajdują się w Vandans i Latschau.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 555670184555

http://www.golm.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)