0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 5 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00
Trasy narciarskie: 5 km
4 km
(80%)
Łatwy
1 km
(20%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Goldegg na górze Buchberg to niewielki, jak na alpejskie warunki, ośrodek narciarski, znajdujący się na obszarze Ski Amadé – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich, dostępnych na jednym karnecie. Czyste powietrze, piękne krajobrazy i tereny do uprawiania narciarstwa biegowego, ski-touringu oraz kameralna atmosfera tego miejsca sprawiają, że Goldegg jest prawdziwą wakacyjną oazą turystyczną. Szukając ciszy i małych kolejek należy uwzględnić to miejsca w swoich planach. To typowy ośrodek rekreacyjno – rodzinny. To również idealna baza wypadowa do pobliskich, większych ośrodków np. Flachau. Pomiędzy obiektami kursują bezpłatne ski-busy, więc można wybrać nocleg w zacisznym Goldegg, a na nartach poszaleć w sąsiednich kurortach.

Wyciągi narciarskie

W Goldegg działają 3 podwójne wyciągi typu „T” oraz jeden wyciąg dziecięcy.

Trasy narciarskie

Goldegg to prawie 10 km różnorodnych tras, z czego większość, to trasy łatwe oraz trasy o średnim stopniu trudności. Stoki są przygotowywane ratrakiem i naśnieżane.
Prawdziwą gratką dla narciarzy biegowych jest 50 km świetnie przygotowanych tras biegowych. Tutaj trenuje m.in. złoty medalista olimpiady w Turynie - Michael Gruber.

Położenie

Goldegg leży w gminie w Goldegg im Ponsau, w kraju związkowym Salzburg. To piękne, typowe alpejskie miasteczko znajduje się nad jeziorem, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Stoki rozciągają się na górze Buchberg (948 metrów n.p.m.) w regionie Górnej Austrii.

Infrastruktura

Do atrakcji poza stokowych należy zaliczyć liczne szlaki turystyki pieszej, możliwość zorganizowania kuligu, lodowisko na jeziorze Goldegg, tor saneczkowy oraz wyprawy na rakietach śnieżnych.
W Goldegg działa profesjonalna szkoła narciarska przygotowująca początkujących na bezpiecznych, szerokich i dobrze przygotowanych stokach. To idealne, bezstresowe miejsce na podszkolenie swoich umiejętności z dala od tłumu większych ośrodków. Na miejscu funkcjonuje również dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu zimowego.
Po szkoleniu warto posilić się i zrelaksować w jednej z restauracji serwujących regionalne dania.

Dojazd

Goldegg znajduje się godzinę jazdy na południe od Salzburga. Z autostrady A10 należy skręcić na drogę numer 311, a następnie w miejscowości Schwarzach im Pongau skręcamy w prawo, bezpośrednio w kierunku miejsca docelowego.

Parking

Parkingi (3) znajdują się przy dolnych stacjach wyciągów orczykowych.
Warto skorzystać z usług ski-busa, który nie tylko dowiezie nas bezpośrednio pod wyciąg w Goldegg, ale również zawiezie nas prosto do sąsiednich ośrodków narciarskich, kiedy jazda na dość łatwych stokach nam się znudzi. Na wyciągnięcie ręki jest przecież ponad 800 km tras narciarskich w najsłynniejszym regionie narciarskim w Austrii.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 64158131

http://www.goldeggamsee.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)