0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 7
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 23 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 23 km
7 km
(30%)
Łatwy
15 km
(65%)
Średni
1 km
(4%)
Trudny

Informacje

Glungezer – Tulfes oferuje entuzjastom szusowania 23 km różnorodnych tras narciarskich z przewagą wariantów średnio-trudnych (czerwonych) oraz 7 wyciągów narciarskich i wyciąg taśmowy dla najmłodszych początkujących.

Cechą wyróżniającą ośrodek Glungezer jest brak sztucznego naśnieżania. Ze względu na świetną lokalizację, ośrodek otwarty jest do późnej wiosny i zazwyczaj panują tu wybitne warunki śniegowe, więc można poszusować na naturalnym śniegu, co dzisiaj powoli staje się egzotycznym doznaniem.

Ośrodek jest dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi i rekreacyjnych narciarzy, którzy szukają spokojnej lokalizacji bez kolejek pod wyciągami i tłumów na stokach.

Glungezer – Tulfes znajduje się w zasięgu 15 minut jazdy samochodem od każdej miejscowości w regionie Hall-Wattens.

Wizytówką Glungezer jest jedna z najdłuższych (15 km) tras w Tyrolu oraz rustykalne chatki serwujące lokalne tyrolskie przysmaki, w tym pyszne zupy i pierogi. Kulinarne zaplecze docenią w szczególności narciarze ski-tourowi, których często można spotkać na terenie ośrodka.

Wyciągi narciarskie

Do wyboru mamy 7 wyciągów narciarskich, które łącznie mogą przetransportować 7 116 pasażerów w ciągu godziny.
W skład kompleksu wchodzą:
- 2-osobowa kolej krzesełkowa,
- 3 wyciągi orczykowe,
- 2 wyciągi szkoleniowe typu "wyrwirączka"

+ najmłodsi początkujący mogą korzystać z bezpiecznego i komfortowego wyciągu taśmowego "Sunkid Moving Carpet".

W planach na sezon 2017/2018 jest uruchomienie 8-osobowej gondoli "Glungezerbahn I" o długości 1 769 metrów. Maszyna podwyższy całkowitą zdolność transportową ośrodka o 2000 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Glungezer oferuje głównie trasy dla średnio-zaawansowanych narciarzy. Na terenie obiektu znajdują się również tereny freeride'owe oraz jedna czarna trasa. Niebieskie warianty zjazdowe biegną od stacji pośredniej w dół do doliny. Największą atrakcją dla narciarzy zjazdowych oraz snowboardzistów jest 15 km trasa z Schartenkogel do stacji bazowej, która zaliczana jest do jednych z najdłuższych tras w całym Tyrolu.

Całkowita długość wariantów zjazdowych wynosi 23 km:
- trasy łatwe: 7 km (30 %),
- trasy średnio-trudne: 15.5 km (68 %),
- trasy trudne: 0.5 km (2 %).

Na miejscu działają tylko dwie armatki śnieżne, jednak ze względu na świetną lokalizację warunki śniegowe są zazwyczaj perfekcyjne, a jazda na naturalnym śniegu to kolejny atut ośrodka.

Położenie

Kompleks narciarski Glungezer – Tulfes położony jest w regionie Hall-Wattens, w Tyrolu, niedaleko Innsbrucka. Stacja bazowa kolejki krzesełkowej znajduje się na wysokości 950 metrów n.p.m., a stacja górna - na wysokości 2,304 metrów n.p.m..

Infrastruktura

Ośrodek posiada podstawową infrastrukturę narciarską, na którą składają się:
- wypożyczalnia sprzętu zimowego,
- serwis narciarski,
- dwie szkoły narciarsko-snowboardowe,
- rustykalne chaty i przytulna restauracja Halsmarter.

Szczyt Glunzeger (2 677 metrów n.p.m.) jest coraz bardziej popularny wśród narciarzy ski-tourowych, których z roku na rok przybywa.

Dojazd

Ośrodek położony jest jedynie 6 km od najbliższego zjazdu z autostrady (Hall Mitte exit) w dolinie Inntal. Bezpośrednio od zjazdu aż do Tulfes wiedzie malownicza górska droga.


Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.glungezerbahn.at/de/hauptmenue/anreise

Parking

Obszerne bezpłatne parkingi znajdują się tuż przy stacji bazowej. Bezpłatny skibus transportuje narciarzy z Tulfes przez okoliczne wioski, do wyciągu "Glungezerbahn".

Kontakt

Informacja warunki: + 43 522378321

http://www.glungezerbahn.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)