0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 13 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 13 km
7 km
(54%)
Łatwy
2 km
(15%)
Średni
4 km
(31%)
Trudny

Informacje

Glödnitz to urocza miejscowość wypoczynkowa w Austrii, w kraju związkowym Karyntia, w powiecie Sankt Veit an der Glan. W okolicy można pojeździć na nartach w ośrodku zimowym Hirnkopf - Flattnitz.

Hirnkopf we Flattnitz to optymalny wybór dla rodzin z dziećmi. Mało ludzi na trasach, bezpieczne, łagodne stoki, wygodna infrastruktura, szeroka baza noclegowa, brak kolejek, a przede wszystkim dużo naturalnego śniegu, sprawiają, że Flattnitz sprawdza się bezbłędnie jako miejsce na spokojne, bezstresowe, ale aktywne ferie zimowe.

Na Hirnkopf znajdziemy zróżnicowane trasy zjazdowe, zarówno dla początkujących, jak i ekspertów. Jest również profesjonalna szkółka narciarska dla dzieci oraz kilka miejsc żeby odpocząć i posilić się po kilku godzinach jazdy. Tu nie liczą się rekordy przebytych kilometrów, zgiełk tłumów, głośna muzyka i pęd znamienny dla wielkich kurortów zimowych. Nastawmy się raczej na ciszę, spokój i długie posiedzenia przy kawie w jednej z eleganckich restauracji.

W okolicy znajdziemy równiez 15 km pętli biegowych, dla miłośników biegów narciarskich, zarówno dla tych, którzy lubią łyżwę, jak i dla tych, którzy poruszają się stylem klasycznym. Trasa znajduje się na wysokości 1400 metrów i przebiega przez całą dolinę. Prowadzi częściowo wzdłuż potoku Flattnitzer. Trasa dostosowana jest do każdej grupy wiekowej, niezależnie od doświadczenia.

Wyciągi narciarskie

Na miejscu działają w sumie 4 wyciągi o łącznej przepustowości 3 700 osób na godzinę. W skład sieci wyciągów wchodzą:
- 1 dwuosobowe krzesełko
- 2 podwójne orczyki
- 1 wyciąg dla początkujących typu "wyrwirączka"

+ dla najmłodszych użytkowników stoku przygotowano natomiast wyciąg taśmowy czyli tzw. czarodziejski dywan.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras zjazdowych wynosi 13 km, w tym 7 km (54 %) to trasy łatwe, 2 km (15 %) średnio-trudne, a 4 km (31 %) to warianty trudne (czarne). Do wyboru, do koloru!

Niestety, tylko 10% powierzchni stoków objętych jest systemem sztucznego naśnieżania, który składa się z 11 armatek śnieżnych. Na szczęście teren narciarski położony jest dość wysoko , więc przez większość czasu jeździmy na naturalnym śniegu!

Położenie

Glödnitz to gmina, która rozciąga się wzdłuż mocno zalesionej doliny rzeki Glödnitz. Zlokalizowana jest w kraju związkowym Karyntia, w powiecie Sankt Veit an der Glan. Jej centrum stanowi miejscowość, której gmina zawdzięcza swoją nazwę.

Teren narciarski, który znajduje się tuż obok, we Flattnitz, położony jest na wysokościach od 1 400 do 1 840 metrów n.p.m. co przekłada się na świetne warunki śniegowe, bez potrzeby sztucznego naśnieżania. Wysoka lokalizacja gwarantuje zimowe szaleństwo już od początku grudnia aż do końca marca.

Infrastruktura

Na stoku znajdziemy podstawowe zaplecze narciarskie, do którego należą m.in. szkoła narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu zimowego. W miejscowości znajduje się lodowisko do curlingu, a tereny wokół zachęcają do uprawiania narciarstwa biegowego albo skitouringu.

Dojazd

Najbliższa metropolia - Klegenfurt - znajduje się ok. 60 minut jazdy samochodem. Z drogi numer 93 skręcamy w kierunku Glödnitz.

informacje odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.flattnitzer-lifte.at/naturparadies_flattnitz_im_wintede2bee56bee20dfd32317ad7ff64b32d/lage.php

Parking

Parking pod dolną stacją wyciągu jest bezpłatny.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 42658222

http://www.gloednitz.com/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)