0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 51
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 143 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 143 km
43 km
(30%)
Łatwy
89 km
(62%)
Średni
11 km
(8%)
Trudny

Informacje

Gerlos to jedna z miejscowości tworzących duży teren narciarski "Zillertal Arena" w Tyrolu. Pozostałe miasta, na terenie których rozciągają się trasy kompleksu, to Zell im Zillertal oraz Wald-Königsleiten i Krimml-Hochkrimml.

Gerlos znajduje się pośrodku regionu narciarskiego oferującego turystom aż 143 km zróżnicowanych tras zjazdowych i 52 wyciągów narciarskich, prawie 100%-procentową gwarancję śniegu w sezonie (od grudnia do końca kwietnia) oraz szusowanie na wysokości 2 500 metrów n.p.m.

W samym Gerlos odwiedzający mają do dyspozycji szereg atrakcji - od sanek, przez piesze wędrówki, do i rajdów konnych i lotów na paralotni.

Infrastruktura

W Gerlos możemy spędzić czas niezwykle aktywnie, korzystając z takich rozrywek jak: sanki, biegi narciarskie ,zimowe szlaki piesze, tennis & squash, wycieczki ski-tourowe, paralotniarstwo, rajdy konne typu Western.

Na podstawowe zaplecze narciarskie składają się liczne wypożyczalnie, serwisy i sklepy sportowe. Udogodnieniem dla odwiedzających jest bez wątpienia przechowywalnia sprzętu zimowego, która znajduje się przy dolnej stacji kolejski krzesełkowej Isskogelbahn w Gerlos.

Region narciarski "Zillertal Arena" oferuje szereg atrakcji, na które składają się:
- znajdujący się na nasłonecznionym południowym stoku Vorkogel, na wysokości 2020 metrów n.p.m. profesjonalny Snowpark Gerlos ( Boarders Playground Snowpark ), którego powierzchnia wynosi 30 000 m². Teren podzielony jest na strefy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych miłośników freestyle'u.
- zaplecze dla rodzin z dziećmi, w tym przedszkole, w którym opiekunowie mogą zostawić swoje pociechy podczas gdy sami zechcą poszaleć na dwóch lub jednej desce.

Dojazd

Zillertal Arena znajduje się 150 km od Salzburga i 170 km od Monachium.
Jedziemy autostradą Inntal (A12), wybieramy zjazd “Zillertal” i dalej kierujemy się drogą międzynarodową numer B169. Jeśli nie chcemy kupować winiety, wybieramy drogę przez jezioro Achensee albo drogę międzynarodową od Kiefersfelden przez Wörgl i Rattenberg.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.zillertalarena.com/pl/arena/winter/anreise.html

Wyciągi narciarskie

Nowością jest nowoczesna 10-osobowa kolej linowa o długości prawie 2,5 km, której dolna stacja zintegrowana jest z wielopoziomowym parkingiem, sklepem sportowym, wypożyczalnią, serwisem oraz przechowywalnią sprzętu.

Na terenie Zillertal Arena działają 52 wyciągi narciarskie, co czyni kompleks największym w całym regionie doliny rzeki Ziller.
W samym Gerlos wyciągów jest 12:
- 2 gondolki
- 4 sześcioosobowe kanapy
- 2 czteroosobowe kanapy
- 3 wyciągi orczykowe
- 1 wyciąg taśmowy do celów typowo szkoleniowych

Trasy narciarskie

143 km tras narciarskich, z czego większość stanowią szerokie trasy dla średnio-zaawansowanych i początkujących, czyniąc ośrodek rajem dla rodzin z dziećmi i amatorów.
Dokładny rozkład tras przedstawia się następująco:
- 43 km tras łatwych
- 89 km tras średnich
- 11 km tras trudnych

W samym Gerlos dostępne są 24 warianty różnorodnych tras narciarskich, na których może poszaleć każdy miłośnik białego szaleństwa, niezależnie od posiadanych umiejętności.

Położenie

Gerlos położone jest w centrum regionu Zillertal Arena, na wysokości 1.300 m n.p.m., w dolinie rzeki Ziller, w Tyrolu.
Cały teren narciarski Zillertal Arena rozciąga się na wysokościach 1300 - 2 500 metrów n.p.m.

Parking

Pod dolną stacją kolejki gondolowej w Gerlos znajduje się gratisowy parking.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 528452440

http://www.zillertalarena.com

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)