0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 14
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 40,6 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 40,6 km
10,7 km
(26%)
Łatwy
26,6 km
(66%)
Średni
3,3 km
(8%)
Trudny

Informacje

Gerlitzen to popularny ośrodek sportów zimowych, położonych na górze Gerlitzen (1909 m. n.p.m.), od której wziął swoją nazwę. Jest największym kompleksem narciarskim w tym regionie Austrii (powiat Villach Land).

Ze względu na przeważającą ilość łatwych i średnio-trudnych wariantów zjazdowych, Gerlitzen będzie świetnym wyborem dla mniej wymagających narciarzy, liczących wyłącznie na świetną zabawę. Ofertę uzupełniają dwie trudne trasy zjazdowe oraz 15 km szlaków narciarskich i nartostrad, a także 50 km tras biegowych w okolicy. Ośrodek posiada nowoczesną infrastrukturę, jeśli chodzi o wyciągi i system sztucznego naśnieżania, który pokrywa 95 % powierzchni ośrodka.

Wyciągi narciarskie

W Gerlitzen działa 15, w większości nowoczesnych wyciągów narciarskich, o łącznej zdolności przewozowej 22 220 pasażerów na godzinę, oraz 3 wyciągi taśmowe dla dzieci i początkujących.
W sumie daje to 18 urządzeń, których rozkład przedstawia się następująco:
- 1 kolej gondolowa,
- 7 wyciągów krzesełkowych,
- 5 wyciągów orczykowych,
- 2 wyciągi dla początkujących typu "wyrwirączka"
+
3 wyciągi taśmowe/dywanowe "Sunkid Moving Carpet".

Trasy narciarskie

Łączna długość tras zjazdowych wynosi ok. 42 km, w tym 10.5 km (25 %) to trasy łatwe, 27.8 km (67 %) to trasy średnio-trudne, a 3.3 km (8 %) to trasy trudne. Liczba wariantów: 39.
Dodatkowo, na terenie ośrodka możemy przemieszczać się po 15 km oznaczonych szlaków narciarskich/nartostrad, co sprawia, że do naszej dyspozycji pozostaje tak naprawdę ok. 60 km terenów narciarskich.

Kompleks dysponuje aż 120 armatkami śnieżnymi, które są w stanie naśnieżyć 95 % powierzchni stoków.

Najdłuższą trasą jest "Kloesterle". Ta trasa o długości 7 km, wiedzie z samej góry ośrodka, aż na sam dół doliny. To jedyna tego typu trasa w Gerlitzen. Do Annenheim nie można zjechać na nartach, trzeba skorzystać z gondoli. Do Bodensdorf prowadzi szlak narciarski.

Najtrudniejsza trasa to "Gegendtaler". Jej długość wynosi 1,7 km. Leży na przewyższeniu 400 metrów.

Położenie

Góra Gerlitzen położona jest w paśmie Alp Gurktalskich. Administracyjnie należy do kraju związkowego Karyntia, powiatu Villach Land. Teren narciarski rozciąga się na wysokościach od 1 000 do 1 909 metrów n.p.m.

Na teren ośrodka można dostać się z trzech miejscowości, położonych w pobliżu jeziora Ossiacher See, z Bodensdorfu, Annenheim i Kloesterle.

Infrastruktura

Na stoku czeka na nas cała masa atrakcji, w tym m.in. trasa zjazdowa z darmowym pomiarem czasu w pobliżu stacji pośredniej Kanzelhöhe, odcinek z pomiarem prędkości "Your Speed" na zjeździe Neugarten Speed oraz profesjonalny snowpark.

Nie będą się tu nudzić również miłośnicy narciarstwa biegowego, którzy mają do dyspozycji 50 km tras biegowych, do których trzeba doliczyć ok. 110 km pozostałych tras biegowych, należących do innych ośrodków w regionie Villach.

Największym wyzwaniem jest pętla "Stella Ronda", która przebiega przez 13 stoków wokół Gerlitzen.

Dojazd

Stacja bazowa wyciągi Kanzel w Annenheim obok Ossiache See oddalona jest dosłownie kilka minut drogi od zjazdu z autostrady A10 (Tauern Autobahn).

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.gerlitzen.com/en/informaton-en/car-parks-winter.html

Parking

Ośrodek oferuje 3 600 bezpłatnych miejsc parkingowych, z czego 2000 zlokalizowanych jest bezpośrednio przy stokach. Na miejscu znajdziemy również parking garażowy.

Bezpłatny ski-bus kursuje z okolicy Ossiacher See, Villach i Faaker See. Popularną linią jest skibus z kąpieliska termalnego Villach do kolejki Kanzelbahn i z powrotem.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 42482722

http://www.gerlitzen.com

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)