0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 7
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 39 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 39 km
21 km
(54%)
Łatwy
10 km
(26%)
Średni
8 km
(21%)
Trudny

Informacje

Gargellen jest najwyżej położonym kurortem zimowym w popularnym regionie turystycznym Montafon. To ośrodek stworzony dosłownie dla wszystkich. Na bardzo trudnych trasach oraz wielu terenach freeride'owych znajdą swoje miejsce amatorzy mocnych wrażeń. Z drugiej strony, na szerokich, łagodnych stokach mogą poszaleć początkujący i średnio-zaawansowani narciarze oraz rodziny z dziećmi. Dla tych ostatnich szczególnie polecany jest przepięknie usytuowany stok The Schafberg Plateau. Co ważne, trasy znajdują się tuż za progiem niektórych miejsc noclegowych, a więc w zasadzie można tu zjechać pod sam hotel czy B&B, bez konieczności zdejmowania nart, co stanowi nie lada udogodnienie.

Kompleks narciarski przyciąga turystów, niezależnie od wieku i umiejętności, bez względu na to czy jeździsz na jednej czy na dwóch deskach.

Warto pomyśleć nad zakupem karnetu Montafon Ski Pass, który daje dostęp do 62 wyciągów narciarskich i 222 km tras zjazdowych w regionie Montafon. Obejmuje również poruszanie się ski-busem.

Wyciągi narciarskie

Za transport turystów odpowiada 8 wyciągów narciarskich o łącznej zdolności przewozowej sięgającej 10 650 metrów n.p.m.
W skład kompleksu wyciągów wchodzą:
- 1 kolej gondolowa (8-osobowa)
- 3 koleje krzesełkowe
- 4 wyciągi orczykowe

Dla najmłodszych dostępny jest wyciąg taśmowy "Sunkid Moving Carpet".

Trasy narciarskie

Sumaryczna długość tras zjazdowych to 39 km:
- 21 km (53 %) tras łatwych,
- 10 km (26 %) tras średnio-trudnych
- 8 km (21 %) tras trudnych.

Oprócz tego, na terenie ośrodka wyznaczono 6 km szlaków narciarskich i nartostrad.

System sztucznego naśnieżania składa się z 83 armatek śnieżnych, które obejmują swoim zasięgiem 50 % powierzchni stoków.

Bardzo popularnymi trasami są Madrisa i Birkenegg, które ciągną się z samej góry, aż na sam dół doliny. Ich łączna długość wynosi aż 6 km. ·

Najtrudniejszą trasą zjazdową jest Lange Seite. Ma długość 1 km i leży na 200-metrowym przewyższeniu.

Gargellen znany jest wśród ekstremalnych miłośników narciarstwa poza-trasowego. W granicach ośrodka znajduje się najdłuższy i przez wielu uważany za najpiękniejszy w swoim gatunku, legendarny stok "Nidla 387", który swoją nazwę wziął z przybliżonej liczby skrętów, które jest w stanie wykonać na niej narciarz. Trasa jest bardzo stroma, jedziemy po świeżym śniegi, pokonując 500 metrów przewyższenia. Amatorzy tej formy spędzania czasu obowiązani są do noszenia zabezpieczeń lawinowych, które można wypożyczyć w stacji bazowej ośrodka. Jest również możliwość wynajęcia przewodnika.

Położenie

Ośrodek leży w regionie Montafon, w kraju związkowym Vorarlberg, w powiecie Bludenz. Samo Gargellen znajduje się na wysokości 1 423 metrów n.p.m., natomiast najwyższy punkt ośrodka sięga nawet 2 300 metrów n.p.m.
Ze względu na tak dobre położenie, panują tutaj bardzo dobre warunki śniegowe, a sezon trwa od początku grudnia do połowy kwietnia.

Infrastruktura

Na terenie obiektu znajdziemy Snow park oraz Fun park, a także strefę zabaw dla najmłodszych dzieci. Jeśli czujemy się na siłach, możemy spróbować zmierzyć się ze znajomymi na stałej trasie gigantowej z pomiarem czasu, która znajduje się przy wyciągu Kristall. Podstawowe zaplecze obejmuje szkołę narciarsko-snowboardową, wypożyczalnie sprzętu zimowego, profesjonalne serwisy narciarskie oraz świetnie wyposażone sklepy ze sprzętem górskim.

Ciekawą, bo niespotykaną w innych ośrodkach atrakcją jest wycieczka za kulisy stacji narciarskiej. Jesteśmy oprowadzani po maszynowni, oglądamy ratraki itd.

Organizowane są również 6-7 godzinne wycieczki skitourowe po okolicznych górach "Madrisa Rundtour".

Dojazd

Ośrodek znajduje się 8 km od miasta St. Gallenkirch. Do Gargellen dość łatwo dojechać przez Arlberg, jeżeli jedziemy od strony Austrii.
Drogą ekspresową S 16 jedziemy w kierunku Bludenz. Skręcamy na rozwidleniu Bludenz/Montafon na drogę numer L 188. Ostatni odcinek to kręta, górska droga, która mimo, że jest świetnie zbudowana i codziennie odśnieżana, może sprawić wiele kłopotów, więc lepiej zaopatrzyć się łańcuchy w razie śnieżycy.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.gargellen.at/anreise.html?&L=1

Parking

Parking na terenie ośrodka jest bezpłatny.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 55576310

http://www.bergbahnen-gargellen.at/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)