0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 43 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 43 km
6 km
(14%)
Łatwy
24 km
(56%)
Średni
13 km
(30%)
Trudny

Informacje

1 ośrodek, 6 stref - to koncepcja funkcjonowania Galtür Silvapark - kompleksu narciarskiego w miejscowości Galtür, który wziął sobie na cel koegzystencję z przyrodą.
Tutaj wszystko musi być przemyślane i rozwiązane w zgodzie z ekologią. To świadomy protest przeciwko turystyce masowej i ukłon w stronę dziewiczych i jeszcze nienaruszonych tyrolskich terenów. Sektory ośrodka są tak przemyślane, żeby ingerencja w przyrodę była jak najmniejsza.
Galtür Silvapark to ośrodek, które oferuje każdemu to, co mu najbardziej odpowiada. Sektory podzielone są tematycznie i ze względu na umiejętności, w taki sposób żeby każdy, niezależnie czy początkujący czy zaawansowany miłośnik szusowania, czerpał z pobytu jak najwięcej.

W Galtür Silvapark zaplecze dla dzieci i początkujących znajduje się tuż obok infrastruktury dla osób lubiących freeride i weteranów narciarstwa alpejskiego lub snowboardu wyścigowego. Nie będą się tam nudzić również miłośnicy ski-touringu czy narciarstwa biegowego - dla nich przygotowano osobny sektor z wieloma kilometrami tras przełajowych.

Położenie

Galtür Silvapark położony jest w samym centrum grupy Alp Retyckich w Tyrolu, w regionie Paznaun. Trasy znajdują się na wysokościach 1 600 - 2 300 metrów n.p.m.

Infrastruktura

6 sektorów Galtür Silvapark to:
- dwa sektory specjalnie wyznaczone na potrzeby najmłodszych: „Zwergerlwelt“ (kraina krasnoludków) i „Abenteuerland“ (kraina przygód).
- „Actionpark“ wychodzi naprzeciw młodzieży i sportowo zorientowanym dorosłych
- „Heldenbereich“ (kraina bohaterów) to ukłon w stronę znajdą freestyle‘owców i freeriderów.
- „Pistenparadies“ (raj zjazdowy) wytrawni miłośnicy szusowania mogą znaleźć najlepsze warunki do narciarstwa alpejskiego i snowboardingu wyścigowego.
- „High & Nordic“ to sektor przeznaczony do ski-touringu i narciarstwa biegowego.

Zaplecze narciarskie stanowią 4 sklepy z wypożyczalnią i serwisem sprzętu, szkółka narciarsko-snowboardowa, przedszkole narciarskie, regionalne restauracje i schroniska z tarasami, które kuszą pięknymi widokami.

Dodatkowymi atrakcjami są piesze wędroówki oraz wyprawy w rakietach śnieżnych, a także lodowisko, luksusowy kryty basen, korty do tenisa i squasha, tor do kręgli, curling, kuligi, ściana wspinaczkowa i wiele innych.

Wyciągi narciarskie

8 wyciągów narciarskich o zdolności przewozowej 13 000 osób w ciągu godziny. Na terenie obiektu działają 4 wyciągi orczykowe, 3 kolejski krzesełkowe ( 2-osobowa, 4-osobowa i 6-osobowa ) oraz 1 kolej gondolowa.

Trasy narciarskie

Ponad 40 km różnorodnych tras, z czego 2,2 km to trasy oświetlone, na których odbywa się nocna jazda. Niewątpliwą przewagą ośrodka nad innymi obiektami tego typu, jest relatywnie duża ilość tras czarnych i względnie mała ilość tras łatwych. Taki stosunek tras nie zdarza się zbyt często. Rozkład tras zjazdowych przedstawia się w taki sposób:
- 6 km tras łatwych,
- 24 km tras średnich,
- 16 km tras trudnych.

Do tego narciarze biegowi mogą poszaleć na 74 km świetnie przygotowanych tras biegowych.

Dojazd

Galtür leży blisko granicy ze Szwajcarią, niedaleko drogi krajowej numer 188 ( Silvretta Bundesstraße ).
Istnieje wiele wariantów dojazdu, zależy czy jedziemy od strony Niemiec, Szwajcarii czy Włoch.
Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.galtuer.com/pl/info/dojazd

Parking

Na terenie ośrodka znajduje się piętrowy parking płatny.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)