0 obserwujących
Trasy narciarskie: 23 km
18,5 km
(80%)
Łatwy
4,5 km
(20%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Shuttleberg w Flachauwinkl-Kleinarl należy do Ski Amadé – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich. Ośrodek jest idealnym miejscem dla rodzin ze sportowym zacięciem. Tutaj obok ciekawych tras zjazdowych z pomiarem czasu, możemy poszaleć na jednym z największych parków freestyle'owych w Alpach. Wszystko utrzymane na najwyższym poziomie. Shuttleberg to popularny punkt na mapie miłośników zimowych sportów ekstremalnych, a jednocześnie świetnie przygotowany obiekt, gotowy obsłużyć rodziny z małymi dziećmi.

Wyciągi narciarskie

Na terenie Shuttleberg Flachauwinkl-Kleinarl działa 10 wyciągów, z czego aż 6, to koleje krzesełkowe ( jedna 4 – osobowa i pięć 6 – osobowych). Pozostałe cztery to wyciągi orczykowe i jeden wyciąg taśmowy.

Trasy narciarskie

Każdy wyciąg to przynajmniej dwa różne warianty tras do wyboru. Są tu trasy typowo zjazdowe oraz nastawione na konkretną aktywność. Do tych ostatnich należą: trasa z pomiarem czasu, trasa szybkościowa, trasa crossowa, trasy freeride'owe (jedna dla rodzin, druga dla doświadczonych narciarzy) czy trasy szkoleniowe dla najmłodszych. Wśród 31 tras (łącznie z parkami tematycznymi), przeważają warianty łatwe, oznaczone kolorem niebieskim. Ośrodek dysponuje łącznie 28 kilometrami terenów narciarskich, przygotowanych przez ratraki i w większości sztucznie naśnieżanych.

Położenie

Ośrodek znajduje się na górze Shuttleberg, w gminie Flachau, w kraju związkowym Salzubrg. Stoki położone są na wysokości 1000m - 1980m n.p.m.

Infrastruktura

Do typowego zaplecza narciarskiego należą: szkoły narciarsko-snowboardowe, wypożyczalnie i serwisy sprzętu zimowego, baza gastronomiczna i wypoczynkowa.
Wizytówką ośrodka są dwa snowparki, w tym jeden należy do największych i najbardziej profesjonalnych w Alpach. Mierzy 1,5 km długości. To prawdziwa gratka dla miłośników freestyle'u. Zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych.
Ośrodek posiada bardzo dobre zaplecze dla rodzin z dziećmi. Trasy o profilu szkoleniowym, strefy do nauki dla najmłodszych, trasy familijne (nawet do kontrolowanego freeride'u) oraz Sun House, w którym dzieciaki mogą pobawić się, aby na chwilę odpocząć od aktywności na śniegu.

Dojazd

Ośrodek znajduje się bardzo blisko autostrady tauryjskiej (A10), z której należy zjechać bezpośrednim zjazdem na Flachauwinkl.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.shuttleberg.com/en/contact/arrival/

Parking

Dwa obszerne parkingi bezpośrednio pod dolnymi stacjami kolejek krzesełkowych.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 64572800

http://www.wagrain-kleinarl.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)