0 obserwujących
Trasy narciarskie: 115 km
30 km
(26%)
Łatwy
81 km
(70%)
Średni
4 km
(3%)
Trudny

Informacje

Snow Space Flachau to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków narciarskich w Austrii. Wchodzi w skład Ski Amadé – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich. Do huśtawki narciarskiej Trzech Dolin: Flachau – Wagrain - St.Johann im Pangau, należy aż 177 km terenów narciarskich. Z wszystkich wyciągów można korzystać na jednym karnecie. Ilość i różnorodność tras spełniają wymagania każdego miłośnika szusowania. Obok łagodnych, szerokich stoków oraz przepięknych terenów do uprawiania freeride'u, znajdują się trasy trudne technicznie, w tym trasa, na której, od 1993 roku, odbywa się Puchar Świata.
Ciekawostką jest fakt, że Flachau to rodzinne strony Hermanna Maiera oraz miejsce treningów wielu kadr narodowych i najlepszych zawodników Pucharu Świata.
Nowoczesna infrastruktura, warunki śniegowe i standardy bezpieczeństwa sprawiają, że ośrodek jest doceniany na całym świecie i co jakiś czas staje się laureatem wielu prestiżowych nagród.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek Flachau może poszczycić się najbardziej nowoczesnym i najdłuższym na świecie 8 - osobowym wyciągiem krzesełkowym. To oczywiście nie wszystko. Łączna ilość wszystkich wyciągów huśtawki to 44, w tym 10 w samym Flachau. W ich skład wchodzi m.in. 8 – osobowa gondola, wspomniany Space Jet 3 oraz trzy inne 6 – osobowe krzesełka.

Trasy narciarskie

We Flachau większość z 24 tras, to trasy średnio-trudne, ale Ci najbardziej wymagający mają do dyspozycji kilka wariantów o większym stopniu trudności, w tym najbardziej znaną, pucharową trasę im. Hermana Maiera. Stoki obsługiwane są przez ponad 130 armatek śnieżnych. Wydajny system sztucznego naśnieżania obejmuje wszystkie trasy.
Oprócz tras zjazdowych, okolice Flachau to mekka narciarzy biegowych. Można tutaj korzystać z odcinków szkoleniowych oraz pętli dla bardziej wymagających. Istnieje również trasa przygotowana pod maraton.

Położenie

Flachau leży na wysokości 950 m. n.p.m. Jest typową, alpejską wioską, a przy tym znaną atrakcją turystyczną. Stanowi świetną bazę wypadową w regiony Ski Amadé.

Infrastruktura

Ośrodek jest ceniony na całym świecie nie tylko ze względu na walory naturalne. Nowoczesna infrastruktura na stoku, jak i bardzo dobre zaplecze poza stokiem sprawiają, że Flachau jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie. Działają tutaj liczne szkoły i przedszkola narciarsko – snowboardowe, wypożyczalnie sprzętu zimowego, ski-serwisy i sklepy sportowe. Flachau posiada szeroką bazę noclegową i gastronomiczną, w tym świetne zaplecze apres-ski.
Flachau to nie tylko ośrodek dla wytrawnych narciarzy. Standardy bezpieczeństwa oraz specjalnie wyznaczone trasy szkoleniowe, przyciągają tutaj całe rodziny z dziećmi. Kiedy rodzice chcą poszaleć na trudniejszych trasach, mogą zostawić swoje najmłodsze pociechy pod profesjonalną opieką.

Dojazd

Dzięki znakomitej lokalizacji, dojazd jest niezwykle prosty. Jadąc autostradą A10, należy wybrać bezpośredni zjazd na Flachau. (nr 66)
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.flachau.at/en/service/contact-opening-times/arrival.html

Parking

Na miejscu znajduje się kilka parkingów, które objęte są nowoczesnym systemem zarządzania wolnymi miejscami. Szukanie wolnego miejsca stało się znacznie prostsze.
Pomiędzy sąsiadującymi ze sobą miejscowościami kursuje bezpłatny ski-bus.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)