0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 37
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Finkenberg -Tux jest częścią regionu Zillertal 3000, który oferuje prawie 200 km tras dostępnych na jednym karnecie oraz gwarantuje śnieg od października do maja ( najwyższy punkt stacji znajduje się na wysokości 3 250 metrów n.p.m.), Finkerberg kusi ponadto niesamowitymi górskimi panoramami, słynnym lodowcem Hintertux, oraz niesamowitą, 12-kilometrową trasą downhillową w dół doliny.
Miejscowość Finkerberg to brama do zimowego raju - dostęp do prawie 5 areałów narciarskich, które łącznie dają 196 km różnorodnych tras zjazdowych i 65 nowoczesnych wyciągów narciarskich, przez większą część roku ( choć sam Lodowiec Hintertux otwarty jest dla narciarzy cały rok - to jedyny taki ośrodek w Austrii ).

Położenie

Dolina Zillertal, Tyrol.
Finkerberg i Tux to miejscowości na skrzyżowaniu kilku terenów narciarskich (Eggalm, Penken, Agorn, Lodowiec Hintertux, Rastkogel, Horberg) tworzących jeden olbrzymi obszar sportów zimowych Zillertal 3000, nad którym góruje właśnie lodowiec Hintertux.
Teren położony jest na wysokościach między 850 - 3 250 metrów n.p.m. Dolna stacja kolejki linowej Finkerberg leży na wysokości 840 metrów n.p.m., a górna na wysokości 2000 metrów n.p.m.

Wyciągi narciarskie

Jadąc na wakacje do Finkerberg - Tux zyskujemy dostęp do 65 wyciągów narciarskich, w tym do dwóch tramwajów linowych, 13 gondolek, 23 kolejek krzesełkowych oraz wyciągów "naziemnych".

Trasy narciarskie

196 km tras (566 ha) dla każdego:
- 53 km tras łatwych
- 94 km tras średnich
- 12 km tras trudnych
- 34 km tras freeride'owych.

Jeśli zdecydujemy się na zrobienie wyznaczonej pętli, mamy szansę pokonać łącznie ponad 15 000 metrów różnicy wysokości i przejechać 72 km zróżnicowanych tras zjazdowych w ciągu jednego dnia!

Narciarze biegowi również nie będą się nudzić - do ich dyspozycji przygotowano 28 km pętli biegowych.

Infrastruktura

Do infrastruktury narciarskiej należą:
- 21 wypożyczalni z serwisem i sklepów ze sprzętem zimowym
- 9 szkół narciarsko-snowboardowych o różnym profilu szkoleniowym.
- 423 punkty noclegowe w okolicy - od dużych hoteli przez apartamenty i schroniska, do prywatnych pokoi gościnnych.

Ośrodki należące do regionu mają w swojej ofercie łącznie 30 chat narciarkich, barów i restauracji (od tradycyjnych do nowoczesnych. To powinno zadowolić każdego miłośnika apres-ski.

Ciekawa oferta została skierowana do rodzin z dziećmi - poza szkółkami, w których pociechy mogą uczyć się pod opieką profesjonalnej kadry instruktorskiej na specjalnie dostosowanych wyciągach, przygotowano wiele atrakcji w postaci parków tematycznych, placów zabaw (również pod dachem), w większości skupionych na terenie stacji Eggalm.

Jedną z największych atrakcji regionu stanowi widok z panoramicznego tarasu, który znajduje się na lodowcu Hintertux na wysokości 3 250 metrów n.p.m.

Do pozostałych atrakcji poza-narciarskich należy zaliczyć 6 naturalnych lodowisk, tor saneczkowy, kręgle, krytą pływalnię, piesze wędrówki i wiele innych.

Dojazd

Dojazd autostradą Inn Valley (A12, A13 - płatne). Wyjeżdżamy zjazdem na Zillertal, następnie jedziemy drogą numer B169 w kierunku Mayrhofen, a potem drogą w kierunku Hintertux. Od zjazdu z autostrady do miejsca docelowego mamy około 30 minut jazdy. Droga pod sam ośrodek jest dobrze przygotowana i poszerzana, ale na wypadek surowych warunków śniegowych, warto wziąć ze sobą zestaw łańcuchów. Przekroczenie maksymalnego progu wagowego 16 ton, nie grozi pasażerom samochodów osobowych.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.tux.at/en/service/arrival/by-car.html

Parking

Na miejscu możemy skorzystać z darmowych parkingów znajdujących się bezpośrednio pod dolnymi stacjami kolejek linowych.
Pomiędzy miejscowościami Finkerberg - Tux kursuje bezpłatny autobus dla narciarzy.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 52878506

http://www.finkenberg.at/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)