0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 7
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 12 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 12 km
6 km
(50%)
Łatwy
5 km
(42%)
Średni
1 km
(8%)
Trudny

Informacje

Filzmoos to przytulna i bardzo malownicza austriacka wioska, która znajduje się w samym środku Ski Amade – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich. Jeśli nie należymy do fanów zgiełku i tłoku warto zajechać do Filzmoos. To raj dla rodzin z dziećmi i osób, które szukają nieco bardziej spokojnego miejsca niż pobliskie Kitzbichel czy Lech am Alrberg. Różnorodność tras zadowoli zarówno początkujących jak i wytrawnych narciarzy, ale oferta ośrodka nastawiona jest głównie do osób zaczynających swoją przygodę w narciarstwem i do tych, którzy wracają na narty po dłuższej przerwie i chcieliby zacząć od mniej wymagających stoków. Filzmoos posiada również ciekawą sieć tras do narciarstwa biegowego oraz świetne tereny do uprawiania freeride'u.
Warto zaznaczyć, że Filzmoos został wyróżniony w 2014 jako jeden z najlepszych terenów narciarskich na świecie poniżej 20 km tras.

Wyciągi narciarskie

Na terenie obiektu działa 9 wyciągów, w tym jedna, 6-osobowa gondola, 2 kanapy (4 i 2-osobowa) i 6 wyciągów orczykowych.

Trasy narciarskie

16 km tras o różnym stopniu trudności, z przewagą tras łatwych i średnich, a dla bardziej zaawansowanych narciarzy przygotowano trasę czarną. Wszystkie trasy przygotowane są ratrakami. Zdecydowana większość z nich, posiada system sztucznego naśnieżania.

Narciarze biegowi mogą trenować, a zarazem podziwiać widoki na wysokogórskiej trasie biegowej Höhenloipe Rossbrand o długości 16 km. 

Położenie

Filzmoos leży w kraju związkowym Salzburgu, w powiecie St. Johann im Pongau.  u stóp szczytu Bizschofsmutze (2458 metrów n.p.m.), na wysokości 157 metrów n.p.m. blisko granicy z krajami związkowymi Styrią i Górną Austrią, 60 km od Salzburga.

Infrastruktura

Filzmoos jest bardzo popularną miejscowością turystyczną w Austrii. Dzięki malowniczym terenom narciarskim, przyjaznej i kameralnej atmosferze, zapleczu Apres-ski, wybornej kuchni i bazie noclegowej, ten ośrodek, to najlepszy wybór na spędzenie urlopu zimowego.
Do infrastruktury narciarskiej należą wypożyczalnie i serwisy sprzętu zimowego oraz szkoła narciarsko - snowboardowa. Jest tutaj również świetne zaplecze dla najmłodszych klientów, obejmujące przedszkole, w którym możemy zostawić nasze pociechy pod opieką oraz dobrze przygotowane i zabezpieczone ośle łączki.
Niedaleko znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów na zimowej mapie Austrii - lodowiec Dachstein. Jeśli nie na narty, warto wybrać się na tam na wycieczkę w poszukiwaniu jednych z najpiękniejszych widoków na świecie.

Atrakcje poza - narciarskie to kino, kręgielnia, spa&wellness, curling i tor saneczkowy, wycieczki na rakietach śnieżnych, przejażdżki bryczką oraz lot balonem.

Dojazd

Filzmoos znajduje się w odległości 60 km od Salzburga. Jadąc autostradą A10 należy skręcić w zjazd na Eben im Pongau. Następnie jedziemy 11 km wzdłuż lokalnej drogi, aż do Filzmoos.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.filzmoos.at/en/service/anreise.html

Parking

W miejscowości znajdują się 4 obszerne parkingi. Wyciągi znajdują się w bezpośredniej odległości od zabudowań, więc wychodząc z pensjonatu właściwie od razu jesteśmy na miejscu. Są domki, do których można dojechać nie zdejmując nart.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 64538235

http://www.filzmoos.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)