0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 71
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ośrodek Fieberbrunn w tym sezonie doczekał się wielkich zmian. Stał się częścią składową największego w Austrii i jednego z największych na świecie terenów narciarskich. Saalbach Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn w liczbach to:
- 270 km tras zjazdowych ( z czego 90 % - 243 km naśnieżanych),
- 70 wyciągów narciarskich,
- 5 snowparków,
- 61 punktów gastronomicznych (restauracje, bary apres-ski, chatki narciarskie itp.),
- najwyższy punkt: 2096 metrów n.p.m.,
- 12 zbiorników wodnych,
- 544 armatki śnieżne,
- 135 armatek moblinych,
- 248 lanc.

Wyciągi narciarskie

W Fieberbruun działa 11 wyciągów (4 orczykowych, 3 krzesełkowe, 4 gondole), których łączna przepustowość wynosi 11 000 osób/godz. Oczywiście narciarze i snowboardziści na jednym karnecie mają do dyspozycji pozostałe 59 wyciągów regionu Saalbach Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn , między którymi mogą poruszać się bez zdejmowania nart.

Trasy narciarskie

W samym Fieberbrunn możemy skorzystać z 43 km tras zjazdowych: 19 km tras niebieskich, 20 km tras czerwonych, 4 km tras czarnych.
Saalbach Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn to w sumie 270 km różnorodnych tras dostępnych na jednym karnecie, w tym 140 km wariantów łatwych, 112 km średnich i 18 km trudnych.

Położenie

Teren narciarski Fieberbrunn znajduje się na wysokościach 840-2020 m n.p.m.

Infrastruktura

20 milionów euro - tyle zainwestowano w powstanie jednego z największych i najbardziej innowacyjnych ośrodków na świecie. Saalbach Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn to 270 km tras dla wszystkich na wyciągnięcie ręki. System połączonych wyciągów pozwala cieszyć się szusowaniem bez konieczności zdejmowania nart.

Oprócz narciarstwa zjazdowego, teren stanowi mekkę dla narciarzy uprawiających free'ride. Przyciągają tam najlepsi zawodnicy na świecie, czego zwieńczeniem są zawody Swatch Freeride World Tour.

Do zaplecza narciarskiego w samym Fieberbrunn należą: 2 szkoły narciarsko-snowbaordowe, kilka sklepów sportowych i wypożyczalni sprzętu zimowego oraz serwisy narciarskie. Posilić możemy się w 9 restauracjach i chatach narciarskich.
Ciekawą atrakcją dla całej rodziny jest całoroczny Timoks Coaster - szynowy tor saneczkowy o długości 1 160 metrów.

W Fieberbrunn nie sposób się nudzić - do pozostałych udogodnień należy zaliczyć trasę z pomiarem prędkości, stałą trasę treningową, szlaki narciarskie z atrakcjami dla rodzin z dziećmi, oświetlony snowpark, na którym można poszaleć aż do 21:30, trasa funcross, będąca pomieszaniem trasy zjazdowej i snowparku, trasa skimovie, na której jesteśmy nagrywani systemem profesjonalnych kamer (przejazd możemy zobaczyć później na stronie internetowej ), tor saneczkowy, tor do snowtubingu oraz technologia skiline, za pomocą której możemy mierzyć ilość przejechanych kilometrów.

Dojazd

Kierując się z Północy od strony granicznego Kiefersfelden, jedziemy autostradą Inntalautobahn A12 i wyjeżdżamy zjazdem Kufstein Süd (South), potem drogą numer 173 do drogi B312 w kierunku Salzburg Lofer - St.Johann - Fieberbrunn.
Czas przejazdu z Monachium wynosi 1,5 godziny, z Salzburga ok. 1 godziny.
Więcej informacji odnośnie dojazdu oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.bergbahnen-fieberbrunn.at/en/service/arrival

Parking

W całym regionie Saalbach Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn do dyspozycji turystów oddano 15 obszernych, darmowych parkingów.
Bezpośrednio pod dolną stacją kolejki Fieberbrunn są 3 parkingi.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 5354563330

http://www.bergbahnen-fieberbrunn.at/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)