0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 6
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1,1 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 1,1 km
0,8 km
(73%)
Łatwy
0,3 km
(27%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Faistenau to mała alpejka miejscowość, w obrębie której znajduje się kilka małych stacji/wyciągów narciarskich: Kesselmannlifte, Oberwaldlifte, Schmiedhornlift – Wald, Waldskilift – Wald. Łącznie dają ok. 4 km tras dla początkujących.

Miejscowość stanowi wygodną bazę wypadową w pobliskie góry ( ponad 150 km tras do wędrówki pieszej o różnym stopniu trudności ) oraz do Salzburga, który jest oddalony o ok. 20 km. Jesteśmy jednocześnie w górach, a z drugiej strony mamy rzut beretem do zgiełku dużego miasta.

Wyciągi narciarskie

W okolicy znajdziemy 6 większych i mniejszych wyciągów naziemnych, do których nalezą m.in. Kesselmannlifte, Oberwaldlifte, Schmiedhornlift – Wald oraz Waldskilift – Wald. W większości to orczyki i tzw. wyrwirączki.

Trasy narciarskie

W Faistenau znajduje się ok. 4 km tras zjazdowych dla początkujących miłośników białego szaleństwa.

Położenie

Faistenau leży w regionie Jeziora Fuschlsee, na obszarze malowniczej austriackiej krainy Salzkammergut, w kraju związkowym Salzburg. Miejscowość leży na wysokości 786 m n.p.m. i znajduje się pomiędzy malowniczymi wzniesieniami Osterhorngruppe, a jeziorem Hintersee.

Jedną z wielu atrakcji Ziemi Salzburskiej jest Park Narodowy Wysokie Taury, w którym chroni się bogatą alpejską przyrodę gór, lasów i hal. Pośród nich znajdziemy przepiękne wodospady (np. Krimmler Wasserfälle), strumienie i wąwozy.

Ze względu na malowniczą lokalizację oraz różnorodność przyrody, Ziemia Salzburska uważana jest przez wielu za najpiękniejszy region Austrii. Jednak Salzburg to nie tylko przyroda. Stolica regionu figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, ze względu na ilość zabytków i ich znaczenie historyczne oraz kulturowe. W końcu to rodzinne miasto samego Mozarta!

Infrastruktura

Najważniejsze miasta w regionie to Salzburg, Köstendorf, Hallein, Scheffau, Werfen, Bischofshofen, Bad Gastein, Böckstein, Bad Hofgastein, Lofer i Rauris.
Nocując w Faistenau, warto spędzić trochę czasu poza nartami i zaliczyć wyjątkowe atrakcje turystyczne regionu, do których należą m.in.: dom Mozarta, twierdza Hohensalzburg, zamek Hellbrunn, Bagniska Wenger nad Wallersee, Muzeum Celtyckie, browar Kaltenhausen, wąwóz Lammerklamm, jaskinia Eisriesenwelt, twierdza Hohenwerfen, skocznia im. Paula Ausserleitnera, baseny termalne i centra Wellness&Spa, Park Narodowy Wysokie Taury, Lodowiec Kitzsteinhorn czy zamek Burg Mauterndorf z XIII wieku.

Dojazd

Jadąc od strony Salzburga drogą 186, skręcamy w prawo na wysokości miasta Baderluck. Dojazd z centrum zajmuje ok. 25 minut.

Parking

Pod każdym wyciągiem wyznaczono bezpłatne miejsca parkingowe.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 62282314

http://www.fuschlseeregion.com

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)