0 obserwujących
Trasy narciarskie: 15 km
7 km
(47%)
Łatwy
8 km
(53%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Fageralm Forstau należy do jednego z najpopularniejszych stowarzyszeń narciarskich w Austrii - Ski Amadé, które zrzesza 5 regionów, dając w sumie 760 km tras na jednym karnecie. Na terenie ośrodka przeważają stoki szerokie i dość łagodne. To wymarzone miejsce dla miłośników rekreacji, dla rodzin z dziećmi oraz dla fanów atmosfery alpejskich chatek i szałasów narciarskich oraz smaku lokalnego jedzenia. Nie jest to co prawda najbardziej nowoczesny ośrodek, ale spełni oczekiwania każdego miłośnika białego szaleństwa.

Wyciągi narciarskie

W Fageralm działa 7 wyciągów, w tym dwie 2-osobowe kolejki linowe oraz 5 wyciągów orczykowych.

Trasy narciarskie

Większość z 15 km tras, to odcinki łatwe, oznaczone kolorem niebieskim. Tras zjazdowych jest w sumie 10 z czego 4, to warianty o średnim stopniu trudności. Dwie najdłuższe trasy mają 2100 i 2200 metrów. Obie położone są na 400 – metrowym przewyższeniu. Najkrótszy odcinek to 100 - metrowa ośla łączka, na której mali narciarze i deskarze stawiają swoje pierwsze szusy.
Tylko cztery główne trasy posiadają system sztucznego naśnieżania.
Oprócz typowych tras zjazdowych, na terenie Fageralm przygotowano tor do boardercrossu, odcinek z pomiarem czasu, trasę z pomiarem szybkości, a także 3 nartostrady dla najmłodszych, Znajdziemy tam wiele pięknie wykonanych rzeźb, których możemy poszukiwać całą rodziną.

Położenie

Ośrodek Fageralm znajduje się w miejscowości Forstau im Pongau, na przewyższeniu 930 -1885 metrów n.p.m., w samym sercu Ski Amadé. Ośrodek należy do regionu Schladming - Dachstein.

Infrastruktura

Okolice ośrodka oferują bardzo szeroką bazę gastronomiczną i noclegową. W licznych chatkach, tawernach, szałasach, restauracjach i pensjonatach można poczuć austriacką gościnność i skosztować wyśmienitych lokalnych przysmaków.
Warto wspomnieć, że na terenie ośrodka działa darmowa sieć bezprzewodowa Wi-Fi.
W Fageralm można skorzystać z oferty szkoły narciarsko – snowboardowej. Na miejscu jest również wypożyczalnia i serwis sprzętu zimowego.
Na koniec warto wspomnieć, że okolice Schladming-Dachstein zachęcają do pieszych wycieczek oraz do skorzystania z ofert pobliskich, większych ośrodków narciarskich. Nocując w Forstau jesteś przecież w samym środku najpopularniejszego regionu turystyki zimowej w Austrii.

Dojazd

Ośrodek Fageralm jest bardzo łatwo dostępny samochodem. To zaledwie 8 km od Schladming i 70 km od Salzburga, gdzie znajduje się najbliższe lotnisko. Jadąc autostradą A10 należy wybrać zjazd na Schladming.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.ski-reiteralm.at/de/service/anreise

Parking

Na miejscu znajduje się obszerny parking. Z centrum Forstau pod sam ośrodek można dojechać bezpłatnym ski-busem.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 64548325

http://www.forstau.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)